GTA serisine ilişkin olarak yeni gelişmeler meydana geliyor. Rockstar Games çalışanlarının GTA 6 için güçlerini birleştirdiği tespit edildi. İşte habere ilişkin detaylar…

Red Dead Redemption’un çevrimiçi modu olan Red Dead Online platformuna ayrılan kaynakların bir bölümünün yeni GTA oyununa aktarıldığı öğrenildi. Yani Rockstar Games şu an neredeyse tüm gücünü GTA 6 isimli video oyununun geliştirilme sürecine ayırmış durumda.

GTA V oyunu 2013 yılında çıkışını gerçekleştirmişti. Ardından uzun bir süre yeni bir GTA oyunu göremedik. Ancak Rockstar Games tarafından geçtiğimiz aylarda yeni GTA oyununun geliştirildiği resmen açıklanmıştı ve bu durum oyun dünyasında geniş yankı uyandırmıştı. Şimdi de Rockstar Games’in GTA VI için güçlerini birleştirmekte olduğu öğrenildi.

GTA VI video oyununun ne zaman piyasaya sürüleceği henüz bilinmiyor ancak Rockstar Games oyun üzerinde ciddi bir şekilde çalışmalar yapmaya devam ediyor. Rockstar Games tarafından yapılan yeni açıklamayla şirket, GTA serisinin bir sonraki oyununa doğru olarak sürekli daha fazla geliştirme kaynağı aktardıklarını, Red Dead Online destekleme şekillerinde de bazı değişiklikler yapma sürecinde olduklarını açıkladı. Bu durum da GTA VI oyununu şirketin ne kadar ciddiye aldığını gösteriyor. Tüm kaynakların GTA 6 için kullanılıyor olması oyunun oldukça iddialı gelmesini sağlayacak olan bir unsur olarak dikkat çekiyor.

Red Dead Online oyununun da sadık bir oyuncu kitlesine sahip olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Oyun için son olarak geçen yılın Temmuz ayında büyük çaplı bir güncelleme çıkmıştı. Önümüzdeki süreçte Red Dead Online için çeşitli iyileştirmelerin yapılmaya devam edileceğine dair olarak da açıklamalar yapılsada kaynakların GTA VI oyununa ayrılıyor olması Red Dead Redemption hayranları için üzücü bir husus olarak yorumlanabilir.

(Visited 9 times, 1 visits today)