Çıkışının üzerinden epey uzun süre geçen GTA V oyununun yeni nesil konsol versiyonları çıkıyor. 15 Mart günü yeni nesil sürüm, üç farklı mod halinde piyasaya sürülecek. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Rockstar Games’in en meşhur oyun serisi olan GTA üzerinde çalışmalar devam ediyor. GTA serisi için son olarak GTA V oyunu piyasaya sürülürken şimdi de oyunun yenilenmiş sürümü üzerinde çalışılmaya başlandı. Oyun konsollar için iyileştirmeler, hızlı yükleme süreleri v.b. fonksiyonlar ile kendisini gösterecek.

GTA V oyununun yeni nesil konsol sürümünde artan bitki örtüsü yoğunluğu, su yansımalarının iyileştirmesi ve oyunda genel olarak daha fazla iyileştirme yapılmasıy,  yeni nesil konsol oyuncularının daha iyi bir deneyim elde etmesine yardımcı olacak.

15 Mart’ta çıkacak

GTA V yeni nesil sürümü 15 Mart günü piyasaya sürülecek. PlayStation Plus abonelerinin üç ay boyunca ücretsiz olarak oynayabileceği oyun online sürüm ile beraber çıkışını gerçekleştirecek. Yeni nesil sürüm PlayStation 5 ve Xbox Series X ve Xbox Series S olmak üzere üç yeni konsol için çıkacak.

Üç farklı mod içeriyor

GTA V yeni nesil sürümü kendi içerisinde üç farklı grafik moduna ayrılıyor. Bu modlardan ilki olan Fidelity modu dahilinde Xbox Series X ve PlayStation 5 konsolunda ışın izleme aktif durumda iken 4K çözünürlükte 30 FPS’te oyun oynamak mümkün olacak.

Daha yüksek FPS isteyen oyuncular ikinci mod olan Performans Modunu kullanabilecek. Söz konusu modda 60 FPS hedeflenmekte olup PS5 ve Xbox Series X’te upscale edilmiş 4K çözünürlük olacak. Aynı zamanda Xbox Series S’te 1080p çözünürlük sunacak. Üçünncü mod ise performans RT modu olup, bu modda da ışın izleme, upscale edilmiş 4K çözünürlük ve 60 FPS sunulacak.

(Visited 13 times, 1 visits today)