Elon Musk’ın Twitter platformunu satın almaktan caydığına yönelik olarak çeşitli iddialar bulunmakta. Peki bu iddialar neden kaynaklanıyor? İşte Elon Musk ve Twitter arasında son yaşananlar…

Twitter günümüzde en çok kullanılan mikro blog oluşumlarından biri ve platform üzerinde Dünya ile ülke gündemlerine ilişkin olarak paylaşılanları görebilir, aynı zamanda profilleri takip edebilir ve kendiniz de tweetler paylaşabilirsiniz. Özgün yapısı ile diğer pek çok sosyal medya platformundan ayrılmakta olan Twitter, dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk’ın da kıskacında.

Bir süredir Elon Musk’ın Twitter platformunu satın alacağına ve hatta aldığına yönelik olarak pek çok haber paylaşılmakta idi ancak son gelişmeler bazı anlaşmazlıkların olduğu ve Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma sürecinin bir kaosa evrilmiş olduğu yönünde. 44 Milyar Dolarlık satın alma anlaşması iddialara göre tehlikeye girdi. Gelen sızıntılara göre Elon Musk, Twitter’ı satın almaya yönelik olarak anlaşmadan şüphe duymaya başladı. Musk’ın sermayederleriyle de finansal konuları konuşmayı bıraktığı iddia edilmekte.

Elon Musk her ne kadar Twitter’ı tek başına satın alıyor gibi gözüksede aslında ortakları da bulunuyor ve Elon Muk’ın anlaşmayla ilgili en büyük endişesi ise Twitter üzerindeki spam ve bot hesaplar konusunun çözülememesi. Twitter’ın geleceğinden şüphe duymaya başladığı iddia edilen Elon Musk’ın, bu nedenlerle anlaşmayı 2 aydır beklettiği iddia edilmekte. Twitter ise bu güvensizliği ortadan kaldırmak için Elon Musk’ın ekibine “Firehose” isimli yeni veri arayüzüne erişim imkanı tanımıştı. Ancak bu hamlenin zamanlaması Elon Musk’ın avukatlarına abes geldi. Yapılan anlaşmanın metnine göre Elon Musk eğer yapılan anlaşmayı bozarsa Twitter tarafına 1 milyar dolar ödeme yapmak durumunda kalacak ancak bu ceza anlaşmaya göre, suçlu tarafın kim olduğuna göre mahkeme nezdinde değişiklik de gösterebilir.

(Visited 3 times, 1 visits today)