Rockstar Games tarafından duyurusu yapılan GTA Trilogy video oyunu üçlemesi çıkışını yaptıktan sonra yüksek fiyata sahip olmasından dolayı eleştiri oklarının hedefi oldu.

Günümüzde pek çok video oyununun yeniden elden geçirilmiş olan sürümlerle piyasaya sürüldüğünü biliyoruz. Bu kervana son olarak GTA serisi de katıldı. GTA oyunlarının uzun süredir yeniden elden geçirilerek piyasaya sürülmesi beklenmekteydi ve bu geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

GTA hayranları son zamanlarda nostaljik GTA oyunlarıyla ilgili epey umutlanmıştı. Bunun nedeni de Rockstar Games tarafından duyurusu yapılan GTA Trilogy paketi idi. Bu paketin içerisinde eski GTA oyunları olan GTA 3 , GTA Vice City ve GTA San Andreas’ın grafiksel olarak elden geçirilmiş sürümleri bulunuyordu. Ancak grafiklerin yeterince elden geçirilmeden satışa sunulduğu ve çok yüksek fiyatlardan satıldığı yönünde eleştiriler var.

GTA Trilogy: The Definitive Edition ismiyle çıkan üçleme paketi fiyatıyla tartışma konusu oldu. Fiyatı 529,00 TL olarak belirlenen oyun bu yüzden son derece pahalı bulundu çünkü uygulanan yüksek fiyata rağmen fazla grafik iyileştirmesi sunulmamış ve sistem gereksinimlerine buna rağmen bir hayli yükseltilmiş. Örneğin GTA San Andreas oyununun orijinal sürümünü oynayabilmek için 2 GB RAM’e sahip olan bir bilgisayar akıcı deneyim elde edebilmek için yeterli ancak yenilenen sürümü akıcı olarak oynayabilmek için 8 GB RAM ve orta seviye bir grafik kartı gerekiyor. Ancak buna rağmen oyunda buna değecek grafik farklılıkları bulunmuyor.

Rockstar Games grafiksel farklılıkların oyunların orijinal sürümlerine sadık kalınabilmesi için düşük tutulduğu görüşünde olsada fiyatların sanki tamamen elden geçirilen grafikler varmış gibi yükseltilmesi nedeniyle oyuncular gerek sosyal medyada gerekse Steam üzerinde Rockstar Games’e yönelik olarak eleştirilerde bulunuyor. Bu doğrultuda Rockstar Games tarafından bir fiyat indirimine gidilip gidilmeyeceği konusu merak ediliyor.

(Visited 34 times, 1 visits today)