Ünlü teknoloji şirketlerinden Xiaomi, en güvenli şirketler listesine dahil olmayı başardı. Böylece önemli bir başarı daha yakalamış oldu.

Geçmişi diğer ünlü teknoloji markalarına nazaran çok da eskiye dayanmayan Xiaomi, nispeten yeni bir teknoloji şirketi olmasına rağmen kısa zamanda adını duyurdu ve akıllı telefon kategorisinde en büyük markalardan biri oldu.

Xiaomi şirketinin son zamanlardaki en büyük amacı Avrupa ve diğer büyük pazarlarda daha da adından söz ettirmek olup, global pazarda en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri haline gelmek istiyor ve şu ana kadar sergilediği hamlelerle bunu büyük ölçüde başardı.

Xiaomi şimdi yeni bir başarıya daha imza attı. Siber güvenlik ve alt yapı geliştirilmesiyle ilgili bir etkinlik olan 2021 loTSF Sanal Konferansı sonuçları duyuruldu. Konferansın sonuçlarına göre Xiaomi, ifşa politikalarını doğru uygulayan en iyi şirketler arasında gösterildi. Aynı zamanda Xiaomi’nin iyi korunan loT ekosistemi sayesinde eskisine nazaran daha güvenli olduğu belirlendi.

Xiaomi, IoTSF kurucu ortağı ve CEO’su John Moor tarafından ifade edilene göre temel gereksinimleri karşılamasının yanında loTSF genişletilmiş eşik testini karşılıyor ve yeşil liste içerisinde kalmayı hak ediyor. Bu nedenle John Moor tarafından adeta tebrik edilen Xiaomi’nin çağrılara yanıt veren iyi bir örnek olduğunu, güvenlikle ilgili uygulamaları ciddiye alan bir şirket olduğunu ifade etti. Xiaomi iki yıldır loTSF konferansına üye olup, aldığı yeşil ışık ile Siemens, Bosch , Microsoft, Google gibi teknoloji devlerinin arasına katılmış oldu.

Xiaomi ülkemizde daha çok akıllı telefonlarıyla tanınmakta olup, son zamanlarda giyilebilir cihaz ve elektronik ev aletleri hususundaki ürünleriyle de dikkat çekiyor. Şirket bu şekilde disiplinli çalışmaya devam ederse ilerleyen süreçte daha da büyük bir marka haline dönüşecek.

(Visited 18 times, 1 visits today)