Bir süredir epey konuşulan Honor X9 akıllı telefonu en sonunda tanıtıldı. Böylece cihaza ilişkin detaylar belli oldu. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Akıllı telefon alanında önde gelen üreticilerden biri olan Honor çalışmalarına devam etmekte olup şirket X9 akıllı telefonunu piyasaya sürmek için hazırlık yapıyordu ve telefonunun tanıtımını resmen gerçekleştirdi.

Honor markası geçtiğimiz haftalarda X8 isimli telefonunu piyasaya sürmüştü. Bunun üzerinden bir aylık bir süre bile geçemeden şirket sürpriz bir şekilde X9 serisini tanıtarak seriyi genişletirken, X9 akılı telefonunun sahip olduğu özellikler ile sektörde şimdiden heyecan oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Tanıtımı yapılan yeni Honor X9 akıllı telefonunun 6.81 inç büyüklüğünde 1080×2388 piksel çözünürlüğünde ekranı bulunuyor. Cihaz IPS LCD panel yapısını kullanıyor. 120 Hz yenileme hızı bulunan geniş bir ekrana sahip olan akıllı telefonun arkasında ise yuvarlak kamera adalı üçlü lens sistemine sahip olan kamera platformu özellikle dikkat çekiyor. Telefonun ön yüzünde ise delikli bir tasarım yapısı kullanılıyor ve deliğin içerisinde selfie lensi bulunuyor.

Cihazın arka kısmında yer alan kameralara baktığımız zaman 48 Megapiksel birincil, 2 Megapiksel makro ve 2 Megapiksel derinlik kameraları dikkat çekerken, ön yüzünde yer almakta olan kamera ise 16 Megapiksel çekim yapıyor.

Yonga seti ve diğer özelikleri

Honor X9 akıllı telefonu Snapdragon 695 yonga setinden güç alıyor. Telefonda Magic UI 4.2 arayüzü ve Android 11 işletim sistemi bulunuyor. Cihaz uzun süre yazılım güncellemelerinden de yararlanacak olup, 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı kullanıyor. Telefonda parmak izi okuyucusu ile kilit açma özelliği bulunuyor. Batarya olarak ise 66W hızlı şarj desteği olan 4800 pil kullanıyor. Böylece şarj konusunda uzun bir deneyim sağlayabilen akıllı telefonun fiyatı net olarak bilinmezken tanıtımının Malezya’da yapıldığının altını çizelim.

(Visited 14 times, 1 visits today)