Horizon Zero Dawn fiyatına ilişkin olarak yeni bir gelişme yaşandı. Oyun Steam üzerinde aldığı indirimle beraber oldukça cazip fiyatlardan satılmaya başlandı. İşte indirim haberine ilişkin ayrıntılar…

Pek çok büyük prodüksiyonlu video oyunu konsola veya bilgisayar platformuna çıkıyor. Bazı oyunlar iki platforma da çıkarken bazıları konsollara veya bilgisayara özel kalabiliyor. Horizon Zero Dawn isimli video oyunu da büyük prodüksiyonlu oyunlardan biri ve ilk piyasaya sürüldüğünde konsol tarafında PlayStation için kendisini göstermişti. Oyun daha sonra PC platformu için de çıktı ancak günümüzde yüksek fiyatı nedeniyle kolay kolay satın alınabilen bir yapım değil.

Horizon Zero Dawn Complete Edition oyununun normal fiyatı 329,00 TL iken Steam üzerinde oyunun fiyatını yarı yarıya indiren büyük bir indirim uygulandı. Oyun Steam sayfası üzerinde %50 oranında indirim aldı ve böylece yeni fiyatı 164,50 TL oldu. Bu durumda oyunu normalde olduğundan çok daha uygun bir fiyattan satın alabilme imkanı doğdu.

Horizon Zero Dawn hikaye tabanlı bir video oyunu olup, makinelerin yönettiği bir dünyada ortaya çıkan , efsanevi görevlere katılan Aloy isimli kadın karakteri yönettiğiniz bir yapım. Oyun içerisinde kabilesinden dışlanmış olup, geçmişini bilmek isteyen genç avcı Aloy’u kontrol ediyorsunuz. Oyunda kaderinizi keşfetmeli, açık dünya haritası içerisinde kendinize görevler bulmalısınız. Açık dünyada pek çok tehlike de sizi beklemekte. Oyunda dilerseniz ana görevler üzerine ilerleyebilir, dilerseniz de çeşitli yan görevleri yerine getirebilirsiniz. Oyunun grafik bakımından da son derece güzel gözüktüğünü belirtelim ancak satın almadan önce mutlaka sistem gereksinimlerini göz önünde bulundurmalısınız.

Ödüllü bir aksiyon rol yapma oyunu olan Horizon Zero Dawn’ı hazır böyle de bir indirim söz konusuyken muhakkak denemenizi öneririz. Oyuna ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 15 times, 1 visits today)