Huawei markası Band 7 isimli akıllı bilekliğini satışa sundu. Cihazın çıkması bir süredir bekleniyordu ve en sonunda piyasaya sürülmüş oldu. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Akıllı telefon alanında ABD ile yaşadığı sorunlar nedeniyle ambargo ile karşılaşan ve her şey bir anda iyi giderken zaman içerisinde eski başarısından uzak kalan Huawei, günümüzde hala akıllı telefon alanında mücadele etsede artık giyilebilir cihaz alanına daha fazla iştahlı gibi gözüküyor. Giyilebilir cihaz kategorisinde büyük bir pasta dilimine sahip olan isteyen Huawei, pazardaki en büyük dilimi alabilmek için çalışmalarına devam ediyor ve bu kapsamda giyilebilir cihaz kategorisine yönelik yeni bir ürününü duyurdu.

Huawei tarafından duyurulan ürün Huawei Band 7 olup, yeni akıllı bileklik resmen piyasaya sürüldü. Huawei Band 7 ürünü özellikle tasarım tarafında dikkat çeken bir akıllı bileklik. Bilekliğin 1.47 inç büyüklüğünde 194×368 piksel çözünürlüğünde AMOLED ekranı bulunuyor. Bu ekran ile görüntü kalitesi üst seviyelerde olan akıllı bileklik, yalnızca 16 gram ağırlığına ve 9.99 mm kalınlığına sahip olup bunda tasarım yapısının büyük etkisi bulunuyor.

Akıllı bilekliklerde normalde ekran dar ve küçük olur. Bu durum ürünle kırılmış. Akıllı bilekliğin nefes alan bir kordona sahip olması sayesinde tasarım kısmı güçlendirilmiş ve son derece hafif ve nazik bir ürün olması sağlanmış.

Huawei Band 7 akıllı bilekliğinde 96 spor modu bulunmakta olup bunların içerisinde yüzme modu da bulunuyor. Akıllı bileklik nabız ölçüm sensörüne, jiroskop sensörüne de sahip. Kan oksijen doygunluğu ölçümü yapabiliyor ve aynı zamanda uyku sorunları var ise bunu teşhis edebiliyor. Tam olarak şarj edildiği zaman 14 güne kadar dayanıklılık sağlamakta olan akıllı bilekliğin aynı zamanda suya karşı dayanıklılığı da bulunuyor.

Fiyatı ne kadar?

Huawei Band 7 isimli akıllı bilekliğin standart versiyonunun fiyatı 269 Yuan olarak belirlenmiş olup ortalama 40 Dolara tekabül ediyor. Ürünün NFC versiyonu da bulunmakta olup NFC versiyonu 309 Yuan yani yaklaşık 45 Dolarlık fiyat etiketine sahip.

Türkiye’de de satılacak

Huawei Band 7 akıllı bilekliğinin piyasaya sürüleceği ülkelerin arasında Türkiye de yer alıyor. Ürünün ülkemizde nasıl bir fiyat etiketine sahip olacağı şimdiden merak ediliyor.

(Visited 18 times, 1 visits today)