Instagram hikayelerinizde etiketleme özelliğini kullanarak hikayenizde arkadaşlarınızdan bahsedebiliyorsunuz. Yeni yazımızda nasıl yapıldığını bilmeyenler için açıklıyoruz.

Instagram storylerinizde bir veya birden fazla kişiyi etiketleyebiliyorsunuz. Böylece etiketlemiş olduğunuz kişilerin içeriğinizden haberdar olmasını ve kendi profillerinde de yer vermelerini sağlayabiliyorsunuz.

Hikayeniz bir fotoğraf veya videodan oluşabilir ve 24 saat boyunca yayında kalır. Yayında kaldığı süre boyunca diğer Instagram kullanıcıları sizin hikayelerinizi görür. Söz konusu hikayelerde eğer arkadaşınızla beraberseniz onu da etiketleyerek daha fazla etkileşim alabilirsiniz.

İlk olarak Instagram’a girip sol üst köşede yer alan profil fotoğrafınızın bulunduğu Hikayen yazılı simgeye dokunun. Sonrasında Instagram sizden kameraya erişim izni isteyecektir . Kameraya erişim izni vererek fotoğraf ve video çekme alanına girebilirsiniz veya sol alttaki galeri kutucuğuna dokunarak galeriniz içerisinden de fotoğraf veya video seçimi yapabilirsiniz.
Etiketleme yapmak için hikayeye ekleyeceğiniz fotoğrafın veya videonun üzerine dokunduktan sonra açılan bölümde sağ üst köşede yer almakta olan Aa simgesinin üzerine dokunun.

Ardından metin yazma bölümü çıkacak olup metin yazma bölümüne @ yazın. Akabinde etiketlemek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazarken hemen aşağıda ilgili kullanıcı çıkacaktır. Üzerine dokunup seçin ve etiketin konumunu sürükleyerek belirleyin. Hemen ardından sağ üstteki Bitti yazısının üzerine dokunarak Instagram üzerinde arkadaşınızı ekleyerek hikaye paylaşabilirsiniz.

Hikayenize kaç kişinin baktığını da ve aynı zamanda etiketlemiş olduğunuz kişinin görüp görmediğini de inceleyebilirsiniz. Bunun için ana sayfaya dönün ve sol üstte çıkan hikayenizin üzerine dokunun. Sol alt kısımda gören kişi sayısı yazacaktır. Üzerine dokunduğunuz zaman gören kişiler liste halinde çıkacaktır. Ancak eğer bir kişi görülme özelliğini kapattı ise hikayenize göz atsa bile onu göremezsiniz. Bunu da bir dip not olarak belirtelim. Konuyla ilgili görüşlerinizi ve yardım taleplerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 49 times, 1 visits today)