En yaygın sosyal medya uygulamalarından biri konumunda olan Instagram üzerinde grup sohbeti oluşturabilirsiniz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Günümüzün en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından biri olarak bilinmekte olan Instagram, Meta çatısı altında çalışmalarını sürdürmektedir. Her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşmakta olan platforma giderek daha fazla kullanıcı erişim sağlamaktadır.

Instagram esasen fotoğraf ve video paylaşımı üzerine kurulu bir sosyal medya uygulaması olsada mesajlaşma yönü de kuvvetlidir. Mesajlaşma özelliğinin bulunduğu platformda bu özellik de yaygın olarak kullanılmaktadır. Platform üzerinde grup sohbeti oluşturma gibi bir imkanınız da bulunmaktadır.

Instagram üzerinde birden fazlaya kişiyle sohbet etmeye imkan tanımakta olan grup sohbeti özelliği bulunmaktadır. Instagram üzerinde grup oluşturma veya arkadaşlarınızla tek elden sohbet etme imkanınız da vardır. Ancak bazı kritik detaylar da söz konusudur. Mesela Instagram grup sohbetleri için 32 kişi sınırlaması bulunmaktadır. Ancak elbette bu sınırlamanın ilerleyen süreçte değişebileceğini belirtebiliriz.

Instagram’da grup sohbeti oluşturabilmek için bu adımları uygulayın:

İlk olarak Instagram uygulamasını görüntüleyiniz. Akabinde sağ üst kısımda yer almakta olan DM sekmesine gidiniz ve sağ üst kısımda yer alan + simgesine tıklayınız. Karşınıza sohbete eklenebilecek kullanıcıların olduğu bir liste çıkacak olup, listeden 2 veya daha fazla kişiyi seçiniz veya üst kısımda kişilerin adlarını aratıp Sohbet’e dokununuz. Grubu oluşturduğunuz zaman grubun varsayılan yöneticisi durumunda olacaksınız.

Grubu oluşturmanızın ardından isim de verebilmektesiniz. Grup konuşmasına ve üst kısımdaki Bu Gruba Ad Ver seçeneğine tıklayarak bunu yapabilirsiniz. Grubu oluşturmanızın ardından yeni bir kullanıcı eklemek için de Üyeler bölümünün altında yer alan Kişi Ekle seçeneğine tıklayabilirsiniz. Sohbete birini eklemenizin ardından o kullanıcının kaybolan fotoğraflar ve videolar dahil önceki grup mesajlarını da görebileceğini belirtelim.

(Visited 6 times, 1 visits today)