Akıllı telefonunuzu aramalara karşı kapatabilirsiniz. Yeni içeriğimizde dışarıdan gelen aramalara karşı telefonunuzu nasıl kapatabileceğiniz hususuna değinmekteyiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Akıllı telefonlarda çok sayıda özellik bulunmakta olup, bunlardan en işe yarayan özelliklerden birisi de gelen aramaları engelleme fonksiyonudur. Bu özelliğin ismi ve kullanım şekil telefonların kullanmış olduğu arayüze göre değişkenlik göstersede genel perspektif bakımından aynıdır.

Günümüzde yabancı numaralardan istenmeyen çok sayıda çağrı geldiği bilinen bir gerçektir. Telefonu aramalara kapattığınız zaman arayan kişiye ”Aradığınız kişi şu anda görüşme kabul etmiyor, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz” şeklinde mesaj gitmektedir. Peki Android cihazlarda telefonu aramalara karşı kapatma yöntemi nasıl uygulanabilir?

Telefonu aramalara karşı kapatma (Android)

İlk olarak Ayarlar bölümüne giriniz. Sonrasında da Kablosuz Bağlantı ve Ağlar sekmesine giriniz. Alt kısımda bulunan Başka Ayar Mı Arıyorsunuz? Sorusunun hemen alt bölümünde yer almakta olan Arama Ayarları seçeneğine tıklayınız. Orada Operatör Arama Ayarları karşınıza çıkacak olup , Diğer seçeneğine tıklayarak devam ediniz. Ardından Arama Kısıtlama, Arama Engelleme, Çağırı Kısıtlama v.b. adlarla gelebilen ismin üzerine dokunun. Bunu birden fazla ifade etmemizin sebebi, arayüzden arayüze ismin değişiklik gösterebilmesidir. Telefonu aramalara kapatma işlemi için açılan pencerede Tüm Gelen Aramalar seçeneğine dokunarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşleminizi tamamlarken sizden bir şifre talep edilebilir. Çağrı engelleme şifresini girmeniz istenirse eğer daha önce şifrenize yönelik bir değiştirme uygulanmadıysa şifre 1111 , 0000 ve 1234 olacaktır. Yanlış şifre uyarısı vermekte ise müşteri hizmetini arayarak operatörünüzden çağrı engelleme ile ilgili olarak destek almanızı tavsiye ediyoruz.

Özelliği devre dışı bırakmak için aynı adımları izleyerek aynı bölüme girip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Konuya ilişkin görüşlerinizi ve yardım taleplerinizi hemen aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 4 times, 1 visits today)