Instagram platformu Samimi Hikayeler isimli yeni bir özelliğin duyurusunu yaptı. Böylece BeReal’e rakip haline geliyor.

Günümüzde en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından biri haline dönüşen Instagram yeni iddialı özelliği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Instagram Samimi Hikayeler isimli özelliğinin duyurusunu yaptı.

Meta internet  sitesi üzerinden yayınlanan blog gönderisi ile ortaya çıkan Instagram’a gelecek olan yeni özellik, Instagram’ın BeReal platformuna rakip haline gelmesine neden olacak çünkü BeReal platformunda benzer bir özelliğin zaten kullanılmakta olduğu biliniyor. Özelliklerin önümüzdeki hafta içerisinde aktif hale getirilmesi beklenmekte olup, samimi hikayeler fonksiyonu ile kullanıcılardan daha iyi etkileşimler alınması hedefleniyor.

BeReal isimli uygulamada kullanıcılara aynı anda bildirim gönderilmekte ve bildirim iletildiği anda herkesin uygulamayı açıp anlık fotoğraf paylaşması istenmektedir. Hem arka hem de ön kamerayla aynı anda çekim yapıp o anda ne yaptığınızı arkadaşlarınıza göstermeniz istenmektedir. Instagram Samimi Hikayeler özelliğinin de bu fikir üzerinden gidilen ve bunun Instagram’a enjekte edilmiş hali olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada Meta samimi hikayeler özelliğini Instagram ile sınırlı tutmayacak. Özelliğin yakın zamanda Facebook platformu üzerinde de aktif hale getirilmesi beklenmektedir.

Paylaşılan özelliklerden birisi de Notlar özelliği olup, notlar özelliği aslında uzun süredir Türkiye’de test edilmekte olan bir özelliktir. Notlar özelliği ile bir metin mesajı arkadaşlarınıza gösterebilmeniz mümkün hale geliyor. Örneğin oluşturmuş olduğunuz bir not Instagram’ın mesajlar kısmında 24 saat boyunca aktif halde duruyor. Böylece arkadaşlarınızla notlar paylaşmanız mümkün hale geliyor.

Eklenecek bir diğer özellik de grup profilleri fonksiyonu ve söz konusu özellik Facebook grupları mantığıyla çalışacak. Grup üyelerinin kendilerine özel akışta paylaşım yapması mümkün olacak ve gruptaki paylaşımları sadece o gruptaki kişiler görmüş olacak. Bir gruba özel olarak paylaşım yaptığınızda arkadaşlarınız görememeyecek.

(Visited 3 times, 1 visits today)