Bu içeriğimizde Instagram üzerinde DM ile nasıl GIF gönderimi yapacağınız hususunda bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram üzerinde çok sayıda özellik bulunmakta olup, direkt mesaj özelliği de kullanıcılara daha sonradan sunulan ve  günümüzde Instagram’ın klasik özelliklerinden biri haline gelen fonksiyonlardandır. Zamanla geliştirilen Instagram DM fonksiyonunun günümüzde görüntülü arama özelliği, GIF gönderme özelliği, mesaj yıldızlama özelliği gibi fonksiyonları bulunmaktadır.

Instagram üzerindeki direkt mesajlarda GIF göndermek için ekranın sağ üst köşesinde yer alan Messenger veya Direct simgesine dokununuz. Konuşma penceresini açmak için de bir kullanıcının adına dokununuz. Mesaj ifadesinin yanındaki gülen surat ifadesine dokununuz. Ardından sağ altta yer alan GIF yazısının üzerine dokununuz. Sonrasında karşınıza çeşitli GIF’ler çıkacak olup, arkadaşınıza göndermek istediğiniz GIF’in üzerine dokunup onayladığınızda GIF karşı tarafa ulaşacaktır.

Instagram DM üzerinden çıkartma da gönderebilirsiniz. Çıkartmalar da aynı bölümde GIF simgesinin solundaki simgeler aracılığıyla ulaşılabilir. İçerisinde hem hareketsiz hem de GIF şeklinde çok sayıda farklı çıkartma yer almaktadır. Eğer bir resim paylaşımı yapmak isterseniz de sohbet penceresinin sağ altında yer alan fotoğraf simgesine dokunun. Sonrasında göndermek istediğiniz medyanın seçimini yapıp Göndere bastığınız zaman fotoğraf gönderilecektir.

Ses kaydı göndermek

Eğer Instagram üzerinde sohbet ettiğiniz kişiye ses kaydı göndermek isterseniz, sohbet penceresine girdiğiniz zaman sağ alt kısımda yer alan mikrofon simgesine dokunarak bunu yapabilirsiniz. Mikrofon simgesine dokunduğunuz zaman uygulama sizden ses kaydı için erişim izni isteyecektir. Erişimi Etkinleştir butonuna dokunarak ses kaydınızı yapabilir ve karşı tarafa gönderebilirsiniz. Konuyla ilgili görüşlerinizi, sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

(Visited 46 times, 1 visits today)