Teknoloji şirketlerinden Apple, iPhone 12 modellerinde görülen sorunu ücretsiz olarak giderebilmek amacıyla harekete geçti. İşte habere ilişkin detaylar…

Günümüzde pahalı ancak kaliteli ürünler ürettiği bilinen Apple markası, gerek yazılımsal gerek tasarımsal olarak farklı çizgisini yıllardır koruyarak büyük bir marka haline geldi ve çalışmalarını sürdürüyor.

Apple tarafından piyasaya sürülen meşhur iPhone 12 modellerinde son zamanlarda bir problem olduğu konuşuluyordu. Söz konusu problem, iPhone 12 serisinin hepsini kapsamamakta olup, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro akıllı telefonlarını etkiliyordu. Sorun bu telefonların hoparlörlerinde meydana geliyordu.

Bazı iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinde görülen hoparlör sorunu her ne kadar küçük bir yüzdeyi etkiliyor olsada Apple sorunu tamamen gidermek için harekete geçti ve üstelik ücretsiz onarım imkanı sunacak. 2020 iPhone modellerinin çok küçük bir yüzdesinde sesle ilgili bir sorun olduğunu belirten Apple, iPhone 12 veya iPhone 12 Pro’su olup , arama yapıldığında alıcıdan ses çıkmaması gibi bir problem yaşayan var ise ücretsiz olarak onarım için imkan verecek. Apple veya Apple yetkili servis sağlayıcıları ile iletişime geçilmesi halinde uygun cihazlara ücretsiz olarak servis imkanı sunulacak.

Apple markası, sorundan etkilenen kullanıcılara üç seçenek sunacak olup, cihazlarını ücretsiz onarım programına dahil etmek için hak kazanmak isteyenlerin telefonlarının önce incelemeye alınacağını belirtti. Kullanıcıların yetkili Apple servis sağlayıcısı bulmak için resmi mağaza üzerinden servis randevusu almak gerekmekte olup, iPhone’un markaya gönderilmesi için ise doğrudan Apple destek ekibiyle iletişim kurabilir. Bu seçeneklerin her birinde sizden Apple kimliğinizi yazmanız istenecek olup, aynı zamanda sahip olduğunuz cihazı servise hazır hale getirmeniz gerekecek.

Servise yollamadan önce dikkat!

Akıllı telefonunuza servise göndermeden önce telefonun içerisinde yer alan verileri yedeklemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Her ne kadar çoğu kez verilerin kaybı söz konusu olmasada her ihtimale karşı yedeklemeyi yapmak gerekiyor.

(Visited 43 times, 1 visits today)