Huawei’nin Mate 50 ve Mate 50 Pro akıllı telefonlarının arasında ne gibi farklılıklar olduğunu merak ediyor musunuz? Yeni içeriğimizde iki telefonun arasındaki öne çıkan farklara değinmekteyiz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Huawei günümüzde akıllı telefon alanında çalışmalarına devam ediyor olsada eski gücünde olmadığı bilinen bir gerçek. Şirket yine de çalışmalarına tam gaz devam etmekte ve şu an Mate 50 ile Mate 50 Pro telefonları konuşuluyor. İki akıllı telefonun ne gibi özellikler sunacağı ve görüntülerinin nasıl olacağı merak ediliyor.

Mate 50 serisi telefonlar 12 Eylül günü gerçekleştirilecek olan etkinlik sırasında tanıtılacak olup, seri kapsamında Mate 50 , Mate 50 Pro akıllı telefonları göreceğimiz net olarak ortaya çıktı. Ancak bu telefonların ne gibi teknik özellikler ve nasıl tasarım yapısı sunacakları kesin olarak belli değil ve telefonlara ilişkin ortaya çıkan görsellere bakıldığı zaman iki telefonun genel tasarım hatlarıyla benzer yapıda olacağını ancak kamera birimi ile ilgili olarak bazı farklılıkların dikkat çekeceğini söyleyebiliriz.

Mate 50 Pro daha büyük sensörlere sahip

Gelen bilgiler Huawei Mate 50 Pro akıllı telefonunun serinin bir diğer telefonu olan Mate 50 cihazına nazaran daha büyük sensörlere sahip olduğunu gösteriyor.  Mate 50 Pro akıllı telefonunda yer verilecek olan ana kameranın muhtemelen P50 Pro modelindekiyle aynı olması beklenmekte.

Hem Mate 50 hem de Mate 50 Pro  akıllı telefonunun arka bölümünde yuvarlak bir modül kullanılmakta ve bu yuvarlak kamera modülünün üzerine yerleştirilen üç kamera olacak. Burada LED flaş çubuğunda da bir fark göze çarpmakta olup, Mate 50 Pro akıllı telefonunun daha büyük bir LED flaş ile piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz.

Mate 50 serisinin iki akıllı telefonunda da Full HD+ çözünürlüğe ve OLED ekran paneline yer verilmesi bekleniyor. Seride Snapdragon 8 gen 1 işlemcisi hakim olacak ancak Kirin 9000S işlemcili bir versiyonun da çıkış yapması bekleniyor.

(Visited 5 times, 1 visits today)