Microsoft tarafından Windows 11 ile ilgili olarak dikkat çekici bir itirafta bulunuldu. Windows 11 son güncellemesinde oyun performansının düştüğünü açıkladı. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Günümüzün en büyük yazılım şirketlerinden biri olarak bilinen Microsoft tarafından Windows 11 ile ilgili olarak önemli bir itirafta bulunuldu. Firma yapmış olduğu açıklamada Windows 11 22H2 güncellemesinin oyun performansını düşürdüğünü duyurdu. Bu bağlamda Microsoft sorunu kabul etmiş oldu.

Windows 11 22H2 kullanıcıları oyun oynarken performans konusunda sorun yaşadığından şikayet ediyordu. Bu sorunların NVIDIA grafik kartlarıyla ilgili olduğu düşünülmekte olsada sorunla ilgili olarak yapılan değişiklikler oyun performansını iyileştirmekte yeterli olmadı.

Microsoft, performans sorunuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada sorunun geçici olarak nasıl çözülebileceği konusuna değindi. Açıklamada bazı oyunlar ve uygulamaların 22H2 sürümünde beklenenden daha düşük performans ortaya koyduğunu ifade ederken, etkilenen oyunların veya uygulamaların tüketicilerce kullanılması amaçlanmayan GPU performans hat ayıklama özelliklerini istenmeden etkinleştirmekte ve bunun geçici çözümü için kullanıcıların oyunların son sürümünü güncelleyerek uygulaması gerekiyor. Bunun yanında oyunların yavaşlaması sorununun kesin çözümü üzerinde de çalıştıklarını açıklayan Microsoft, bu bağlamda Windows 11 oyun performansını çözme hususunda çalışmalar sarfettiklerini oyuncularla paylaştı.

Kullanıcıların Windows 11 oyun performans sorunu çözülene dek Şimdi Güncelle düğmesini veya Medya Oluşturma Aracı’nı kullanıp manuel olarak yükseltme sağlamaları önerilmektedir. Oyuncular öncesinde de Microsoft’un yeni işletim sistemiyle ilgili bazı sorunlar yaşamıştı ve AMP çipine sahip bilgisayarların performansında düşüş problemi kendisini göstermişti. Ancak bu hususta Microsoft konuyla ilgili hala bir çözüm sunmamış durumda. Bu durumlar Windows 11 ile ilgili olarak ciddi bazı sıkıntıların olduğunu düşünmeye neden oluyor ve Windows 11 ile ilgili olarak bazı şüphelerin meydana gelmesine sebebiyet veriyor. Habere ilişkin görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

(Visited 3 times, 1 visits today)