Oppo markasının yeni akıllı telefon modeline ilişkin olarak önemli gelişmeler var. Bu bağlamda Reno 9 Pro + akıllı telefonunun sahip olduğu teknik özellikler resmen belli oldu. İşte habere ilişkin bilinmesi gereken tüm detaylar…

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden Oppo, günümüzde önde gelen üreticilerden biri olarak hizmet göstermeye devam ediyor ve şimdi de Reno 9 Pro+ akıllı telefonunu piyasaya sürmek için yoğun bir mesai harcıyor.

Oppo tarafından Mayıs ayında Reno 8 serisi piyasaya sürülmüştü ve şimdi söz konusu serinin halefi olarak Reno 9 serisi karşımıza çıkacak. Reno 9 serisinin tanıtımının çok yakında yapılması beklenirken Geekbench performans testinde yeni PGW110 model numaralı bir akıllı telefon kendisini gösterdi. Bu bağlamda Oppo Reno 9 Pro+ akıllı telefonu piyasaya sürülecek olup, söz konusu akıllı telefonun sahip olduğu pek çok özellik belirlenmiş durumda.

Reno 9 Pro + Özellikleri

Akıllı telefonun 4700 mAh büyüklüğünde bataryası bulunmaktadır. Cihazın bataryasının 80 W hızlı şarj desteği bulunmaktadır. Cihazın metal çerçeveye sahip olan 7.99 mm şık bir metal çerçevesi bulunmaktadır. Akıllı telefonda yonga seti olarak Snapdragon 8+ Gen 1 yer alması beklenmekte olup, öte yandan gelecek hafta tanıtılacak olan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setiyle gelme ihtimalinin de az da olsa bulunduğunu belirtmek gerekmektedir.

Ekran Özellikleri

Telefonun ekranına ilişkin gelen bilgilere göre cihaz 6.7 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde 120 Hz tazeleme hızına sahip olan OLED panel yapısı kullanmaktadır. Cihazın kamerası ise OIS’li 50MP IMX890 ana lense sahiptir ve ona 8 MP ultra geniş açılı lens ve 2 MP makro kamera lensi eşlik etmektedir. Akıllı telefonun 16 GB Ram opsiyonunun olması beklenmektedir ve bunun yanında 12 GB seçeneğinin bulunması beklenmektedir. Cihaz işletim sistemi olarak ise kutudan Android 13 ile çıkaca olup uzun bir süre güncellemelerden yararlanacak.

(Visited 2 times, 1 visits today)