Bu yazımızda Instagram üzerinde QR kod oluşturmayla ilgili olarak bilinmesi gereken hususlara değiniyoruz. İşte detaylar…

Instagram üzerinde QR kodu yeni arkadaşlar edinmek amacıyla kullanılmakta olup, takipleşme hızının artırılması için Instagram QR kodundan yararlanılmaktadır. Bir kişiyi eklemek için kullanıcı adı yerine QR kodu taratma işlemi yapılabilmektedir. Instagram üzerinde QR kodu oluşturup ardından kodun taranması ile eklenmek istenen kişinin profiline daha hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün olmaktadır.

Kullanıcılar için özel olarak geliştirilen bir özellik olan Instagram QR kodu, günümüzde her yerde kullanılmaya başlanmaktadır. QR kodu ile kısa sürede daha çok bilgiye erişmek mümkün hale gelmektedir.

Bilgisayarda Instagram QR kod oluşturma adımları:

Instagram resmi internet sitesi aracılığıyla hesap bilgilerinizle giriş yapınız. Profili Düzenle kısmının yanında yer alan yuvarlak simgeye tıklayınız. Ekrana QR kodunun olduğu seçenekler gelecek olup, seçeneklerden QR koduna basınız.

Farklı renklerden oluşmakta olan Instagram QR koduna ulaşıp diğer aşamaya geçiniz ve görselin altında bulunmakta olan QR kodunu indir yazılı kısma tıklayarak indirme işleminizi tamamlayınız. Hesap sahibinin QR kodunu indirmesinin ardından istediği yere yapıştırması mümkündür ve böylece işletme veya şahıs hesapları daha hızlı bir şekilde takipçi kazanmaya başlayabilir.

Telefon Aracılığıyla Instagram QR Kod Oluşturma Adımları:

İlk olarak Instagram uygulamasına giriş yapınız. Ardından sağ üst köşede bulunan profil simgesine tıklayınız. Sağ üst köşede bulunmakta olan üç yatay çizgiye basınız. QR kodu yazan butona dokununuz. QR Kodunu Tara yazılı görsel ekrana gelecek olup, görselin en üst kısmındaki Renk yazan kısma tıklayıp QR kodu farklı renklerde oluşturabilirsiniz. Başkası tarafından oluşturulan Instagram QR kodunun okutulması için ise QR Kod Tara seçeneğine dokunup sonrasında kamerayla kodun okutulması gerekir. Kod okutma işleminin yapılmasının ardından Takip Et seçeneği çıkacak olup, Profili Gör seçeneğine tıklayarak da hesabın pforilini incelemeniz mümkündür.

(Visited 16 times, 1 visits today)