Motorola markası yeni Edge X30 Pro akıllı telefonunu piyasaya sürme hazırlığı yapıyor. Peki akıllı telefon ne gibi özelliklere sahip? İşte X30 Pro hakkındaki ayrıntılar…

Yeni bir amiral gemisi akıllı telefon piyasaya sürmek isteyen Motorola markası, bu doğrultuda Edge X30 Pro akıllı telefon modeliyle kendisini gösteriyor. Cihaz sahip olduğu özelliklerle karşımıza çıktı. Ürünün özelliklerini göz önüne aldığımız zaman rakiplerine kök söktürebilecek nitelikte bir model olacağını söyleyebiliriz.

Günümüzün önde gelen akıllı telefon markalarından biri olan Motorola, Lenovo bünyesine katıldıktan sonra çalışmalarına hız verdi ve yeni bir yapılandırma içerisinde amiral gemisi telefon modelleri üzerinde çalışıyor. Bu bağlamda Edge X30 Pro modeli piyasaya sürülecek olup cihazın sahip olduğu teknik özellikler, 2 Ağustos günü yapılacak olan tanıtımın öncesinde belli oldu.

Edge X30 Pro Teknik Özellikleri

Yeni üst segment akıllı telefon modeli X30 Pro’da ekran tarafında 2400 x 1080 p çözünürlüğünde 144 Hz tazeleme hızı bulunmakta olan 6.67 inç büyüklüğünde ekran bulunmaktadır. Söz konusu ekran HDR10+ ve DCI-P3 gamutunu desteklemektedir. Cihaz yonga seti olarak Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden yararlanmaktadır. 8 – 12 ve 16 GB olmak üzere üç farklı renk seçeneği sunmakta olan akıllı telefon modeli, depolama alanı tarafında da 128 GB , 256 GB ve 512 GB olmak üzere üç farklı seçenekle karşımıza çıkmaktadır.

Depolama tarafında UFS 3.1 kullanmakta olan telefon modelinin arkasında Samsung ISOCELL HP1 sensörüne sahip olan OIS destekli 200 MP arka ana kamera vardır. Buna 50 MP ultra geniş kamera ile 12 MP 2X telefoto kameralar eşlik etmektedir. Cihazın önünde ise 60 MP selfie kamerası vardır. Cihaz 4500 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olup hızlı şarj desteğine de sahiptir. Edge X30 Pro telefonunun fiyatının 700 Dolar seviyesinde olması beklenmektedir.

(Visited 5 times, 1 visits today)