Nintendo Switch ile ilgili olarak yeni bir duyuru yapan Nintendo, toplam ne kadar Switch konsolunun satıldığına yönelik olarak açıklama yaptı ve en fazla hangi oyunların sattığına değindi. İşte haberimize ilişkin detaylar…

Nintendo’nun Ekim 2020 ve Ekim 2021 arasındaki faaliyetlerini içeren finansal rapor yayınlandı. Oyun konsolu satışları hakkında resmi rakamları açıklayan Nintendo’nun Switch konsolunun son üç ayda 3.83 milyonluk satış rakamına ulaştığı ortaya çıktı. Nintendo Switch toplam satış rakamının ise 92 milyon olduğu açıklandı. Bu azımsanamayacak kadar çok olup Nintendo markasının iddiasını bir kez daha gözler önüne seriyor. Nintendo’nun çok tutulan bir diğer konsolu olan Wii, toplam 101.63 milyon adet satarak konsol tarihinin en fazla satan 6. oyun konsolu olmayı başarmıştı. Görünene göre Nintendo Switch çok yakında bu sırayı egale edecek ve böylece Wii’yi koltuğundan etmiş olacak.

En fazla satan Switch oyunları da açıklandı

Nintendo Switch konsolunun en fazla satan oyunlarının hangileri olduğuna yönelik olarak da duyuru yapıldı. Yayınlanan listede en fazla satan Nintendo Switkch oyununun Mario Kart 8 Deluxe olduğuna vurgu yapıldı. Söz konusu oyun şu ana kadar 38.74 milyon satmayı başarmış. Mario Kart 8 Deluxe oyununun hemen arkasında ise 34.85 milyon ile Animal Corissgn: New Horizons yer almakta. Üçüncü sırada ise bir başka Mario oyunu olan Super Smash Bros. Ultimate yer almakta olup, oyun şu ana kadar 24.71 milyon satmış. Listenin beşinci sırasında 24.13 milyon ile The Legend of Zelda: Breath of the Wild , beşinci sırasında ise bir diğer popüler oyun olan Pokemon Sword yer alıyor. Pokemon Sword oyunu 22.64 milyon satmayı başarmış.

Nintendo Switch çıkalı uzun yıllar olmasına rağmen hala ilgi görüyor ve bu durum Nintendo için işlerin yolunda olduğunu gösteriyor. Bakalım konsolun geleceği nasıl şekillenecek? Zamanla göreceğiz.

(Visited 54 times, 1 visits today)