Piyasaya sürülmesinin üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen hala büyük ilgi gören Nintendo Switch satışlarının 103 milyonu bulduğu bilgisine ulaşıldı.

Oyun konsolu dünyasında en bilinen iki konsol PlayStation ve Xbox olup, 2017 yılına gelindiğinde ise onların karşısına ciddi bir başka rakip çıktı. Söz konusu rakip Nintendo Switch olup, 2017 yılının Mart ayında piyasaya sürülmüştü ve büyük bir ilgiyle karşılanmıştı.

Nintendo Switch konsolu özellikle kullanışlı yapısı ile oyuncuların dikkatini çekmişti. Nintendo’nun büyük bir iştahla hazırladığı konsol, çıkışının üzerinden uzun bir süre geçmiş olmasına rağmen popülerliğini sürdürüyor. Nintendo şirketinin yakın zamanda yeni bir konsol daha piyasaya sürmesi beklenirken şirket hali hazırdaki Switch konsolunun satış rakamlarına yönelik olarak açıklama yaptı.

Nintendo Switch konsoluna yönelik olarak yapılan açıklamaya göre konsol piyasaya sürüldüğü yaklaşık beş yıllık süreçte Wii’nin toplam satışından daha fazla satış yapmayı başardı. Switch konsolunun toplam 103 milyon satış yaptığı bilgisine ulaşıldı. Aynı zamanda bu sayıya en hızlı ulaşan Nintendo konsolu oldu.

2021 yılında dünya çapında büyük bir çip krizi meydana gelmesine rağmen Switch konsolları Ekim ile Aralık ayları arasındaki dönemde 10.67 milyon adet ürün satışı yapmayı başardı. Nintendo geçen yıl Switch konsol ailesine yeni bir üye daha dahil edip ürün çeşidini artırmıştı. Switch OLED isimli model piyasaya sürüldüğünde de iyi bir başlangıç yaparak kısa bir süre zarfında 4 milyona yakın bir satış rakamı elde etti.

Konsola dair açıklama yapan Nintendo başkanı Shuntaro Furukawa’yı, Wii konsolunu geçmiş olmasını memnuniyetle karşıladı ve Switch’in 2021’de kazandığı ivmenin oldukça iyi olduğunu, pazara çıktığı altıncı yılda ivmesi zayıflayan geçmiş konsollara nazaran daha iyi bir performans ortaya koyduğunu belirtti. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

(Visited 36 times, 1 visits today)