Akıllı telefon üreticilerinden Nokia yazılım güncellemelerine hızlı bir şekilde devam ediyor. Şirket şimdi Nokia 2.4 için yeni bir güncelleme çıkardı. İşte güncellemeye ilişkin tüm ayrıntılar…

Günümüzün popüler telefon üreticilerinden olan Nokia, özellikle Android güncellemeleri konusundaki başarısı ile dikkat çekiyor. Şirket şimdi Nokia 2.4 için yayınladığı güncellemeyle ön planda.

Nokia 2.4, şirketin uygun fiyatlı modellerinden biri. 150 Dolarlık fiyat etiketi olan Nokia 2.4 telefonu, bu bağlamda yeni Android 12 güncellemesini almasıyla şaşırttı. Nokia, telefon için Android 12 sürümünü yayınladı. Yayınlanan yazılım güncellemesi Nisan 2022 güvenlik yamasını da içerisinde barındırıyor. Böylece kullanıcılar daha güvenli ve modern bir telefon kullanımı sağlayabiliyorlar.  Nokia 2.4’ün, pek çok amiral gemisi modelden dahi daha önce bu güncellemeye alarak taktir topladığını belirtmeden geçmemek gerekiyor.

Güncelleme boyutu ve diğer detaylar

Nokia 2.4 modeli için çıkan yazılım güncellemesinin boyutu 1.75 GB olup, bu bağlamda kullanıcıların güncellemeyi uygulamadan önce kota unsurunu göz önüne alması bekleniyor. Nokia, telefonu piyasaya sürerken iki ana Android güncellemesini de alacağına yönelik garanti vermişti ve sözünü tutuyor.

Nokia 2.4 Teknik Özellikleri

Nokia’nin 2.4 akıllı telefonunda 6.5 inç büyüklüğünde 2.5D kavili cam bulunmakta olup cihaz sekiz çekirdekli MediaTek Helio P22 ile çalışıyor. RAM ve depolama alanı tarafında 32 GB depolama + 2 GB RAM ve 64 GB depolama + 3 GB RAM seçenekleri bulunmakta olan cihaz harici olarak 512 GB’a kadar genişletilebilir destek sunuyor. Cihaz ilk piyasaya sürüldüğü zaman Android 10 ile çıkmıştı ve şimdi Android 12 sürümünün ürün için söz konusu olduğunu belirtmek gerekiyor. Telefon çift SIM kart desteğine de sahip. Cihazda 13 MP arka kamera + 2 MP ikincil kamera bulunmakta ve ön yüzünde ise f/2.4 iyafram açıklığı bulunan 5 MP selfie kamerası mevcut. Telefonun ağırlığı ise 189 Gram olup cihazda 4500 mAh batarya yer alıyor.

(Visited 6 times, 1 visits today)