Bir süredir konuşulan yeni iddialı telefon Nothing Phone (1) için Android 13 güncellemesi ne zaman gelecek? Buna ilişkin bazı gelişmeler var. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Nothing markası son zamanlarda akıllı telefon alanında dikkat çeken yeni markalardan biri oldu. Özellikle farklı tasarım yapısı ile dikkat çeken Nothing Phone (1) bu bağlamda piyasaya sürüldü ve telefon ilgi gördü. Android 12 işletim sistemiyle kutusundan çıkan akıllı telefonun güncellemeler konusunda da son derece iddialı olduğu, en azından Nothing’in her seferinde bu iddiayı ortaya koyduğu bilinmekteydi.

Güncelleme beklenenden daha geç gelecek

Şirket kurucusu Carl Pei tarafından Twitter üzerinde kullanıcılara yanıt verildi. Pei Twitter üzerinden Nothing Phone (1) telefonunun Android 13 güncellemesine değindi. Telefona üç yıl boyunca Android güncellemeleri ve 4 yıl boyunca da güvenlik güncellemeleri yayınlayacağını açıklayan firma, Android 13 güncellemesini beklenenden daha  geç sunacak. Gelen son bilgiler Nothing Phone (1) telefonu için büyük çaplı güncelleme olan Android 13 güncellemesinin 2023 yılından önce gelmeyeceğini gösteriyor. Bazı kaynaklara göre güncelleme 2022 yılı içerisinde çıkacaktı ancak böyle bir durumun olmaması, güncellemeyi bekleyen kullanıcılar için bir hayal kırıklığı oldu.

Android 13 güncellemesinin tam olarak hangi gün yayınlanacağı konusunda da bir bilgi bulunmamakta olup, firma konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Nothing Phone (1) deneyiminin geliştirilmesi adına sürekli olarak çalıştıklarından bahsetti. Android 13 güncellemesinin 2023 yılının ilk yarısı içerisinde çıkacağına yönelik beyanlarda bulunan firma, yazılım güncellemelerine güvenlik güncellemeleri olarak devam edecek ve sonra da beklenen Android 13 güncellemesini sunacak.

Hali hazırda Google’ın Pixel ürünleri için Android 13 güncellemesinin çoktan sunulduğu biliniyor. Samsung markası da son zamanlarda güncelleme konusunda oldukça başarılı bir grafik çizmekte iken Nothing’in daha iyi bir Pazar payına sahip olmak adına güncellemeler konusunda elini daha çabuk tutması gerekiyor.

(Visited 33 times, 1 visits today)