Nothing markası Nothing Phone (1) için yeni bir güncellemeye yer verdi bile! Cihaza Temmuz güncellemesi geldi. Detaylar haberimizde…

Özellikle son dönemde popüler hale gelen OnePlus markasının kurucusunun yeni girişimi olan Nothing markasınca ilk telefon Nothing Phone (1) geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürüldü ve cihaz sahip olduğu farklı tasarım yapısı ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Aynı zamanda ürün sürekli olarak güncelleme alarak gündemden düşmüyor.

Nothing Phone (1) hakkında yeni bir yazılım güncellemesi çıktığı tespit edildi. Yaklaşık üç yıl boyunca güncelleme alacağı açıklanan akıllı telefona bu sefer de Nothing OS 1.1.2 güncellemesi yayımlanmış durumda. Temmuz ayı güvenlik iyileştirmelerini içerisinde barındırmakta olan yazılım güncellemesi OTA üzerinden yayımlanmakta olup, kullanıcılar güncellemeyi hızlıca uygulayabilir çünkü güncellemenin dosya boyutu sadece 38 MB ve böylece mobil veri ile de indirebilirsiniz yani kota sorunu oluşturmayacak düzeyde olan bir güncellemedir.

Çıkan yeni yazılım güncellemesi ile yapılan değişikliklere değinecek olursak;

Bluetooth codec sorununu gideren güncelleme ekran kapalı durumda iken parmak izi simgesini göstermek için geçiş ekliyor. Her zaman açık ekranın artık varsayılan olarak gece boyunca kapalı kalmasını sağlıyor. Gelişmiş şarj performansı ve bunun yanında üçüncü taraf şarj cihazlarıyla daha iyi uyumluluk için yardımcı olan güncelleme, optimize edilmiş küçük kullanıcı arayüzü detayları da sunmakta.

Güncelleme kararlılık iyileştirmelerini içerisinde barındırmakta olan hata düzeltmelerine de sahip ve Temmuz ayı güvenlik yamasını içerisinde barındırarak böylece telefonun daha güvenli kalabilmesi açısından fayda sağlıyor. Paylaşılan yazılım güncellemesi telefonun S1.1-220728-0051 sürümüne kavuşmasını sağlamakta olup, güncelleme ülkemizde söz konusu değil çünkü Nothing Phone (1) modelinin şu an Türkiye’de resmi olarak satışı bulunmuyor. Nothing markasının şu an için Türkiye pazarına girme planının olmadığını ancak bunun ileride gerçekleşeceğini de belirtmek gerekiyor.

(Visited 8 times, 1 visits today)