Akıllı telefon üreticilerinden OnePlus, yeni amiral gemisi modeli olan OnePlus 10 Pro cihazını Türkiye pazarında da satışa sunmak için hazırlıklar yapıyor. İşte habere dair ayrıntılar…

Son zamanlarda dikkat çeken akıllı telefon üreticilerinden biri olan OnePlus, çalışmalarına tüm hızıyla devam etmekte olup, marka şimdi de OnePlus 10 Pro cihazını Türkiye pazarında sunmak için gün sayıyor. Gelen bilgilere göre telefonun küresel lansmanı 31 Mart günü gerçekleştirilecek olup, bu tarih ürünün Çin’de piyasaya sürülmesinden üç ay sonrasına isabet ediyor. Ürün global çapta gelecek olup ülkemiz pazarında da piyasaya sürülecektir.

OnePlus markasının özellikle kamera ile ilgili olarak son yıllarda büyük atılımlar yaptığı bilinmekte olup, bu sefer de OnePlus 10 Pro modelinin tanıtımını gerçekleştirerek dikkatleri üzerine çekmişti. Kamera tarafında lenslerini Hasselblad’e emanet eden OnePlus, yüksek fiyat politikasından da vazgeçerek herkesi şaşırttı. Zira OnePlus 10 Pro cihazı çok güçlü bir model olmasına rağmen 730 Dolar seviyesinden satılıyor.

OnePlus 10 Pro akıllı telefonunun 6.7 inç ekran büyüklüğünde ve QHD+ çözünürlüğünde olan, 120 Hz tazeleme hızı bulunan ekranı mevcut. Telefon gücünü Snapdrnagon 8 Gen 1 yonga setinden alıyor. RAM tarafında 8 GB ve 12 GB olmak üzere iki farklı sürümü bulunmakta olan akıllı telefon, 128GB / 256GB (UFS 3.1) depolama ile 8GB LPDDR5 RAM ve 256GB / 512GB (UFS 3.1) depolama ile 12GB LPDDR5 RAM seçeneklerini sunuyor. Bu husustaki tercihe göre fiyat da değişkenlik gösteriyor.

Telefonun Avrupa fiyatı henüz belli değil ve bununla ilgili olarak da gelişmeler meydana gelmesi bekleniyor. Avrupa fiyatı 730 Doların biraz daha yukarısına tekabül edecektir. Telefonun ülkemizdeki fiyatı muhtemelen Avrupa fiyatından sonra açıklanacak olup fiyatın ülkemizde en az 20.000 TL seviyesinde olmasını bekliyoruz.

(Visited 12 times, 1 visits today)