Teknoloji şirketlerinden Oppo, A76 cihazına ilişkin olarak tanıtım yaptı. Böylece telefona dair ayrıntılar belli oldu. İşte habere ilişkin detaylar…

Oppo markası uzun süredir A serisi altında çeşitli akıllı telefonlar piyasaya sürmekte ve seri dahilinde pek çok ürün ülkemizde de satılıyor. Şirket bu sefer de Oppo A76 4G akıllı telefonunun tanıtımını gerçekleştirdi.

Telefonun tanıtılması zaten bir süredir bekleniyordu ve en sonunda gerçekleşti. Oppo A76 akıllı telefonu, şirketin yaptığı duyuru ile kednisini gösterirken, telefon genel itibariyle uygun fiyatlı ancak iddialı özelliklere sahip olan telefonların arasına katılmayı başarıyor.

Oppo A76 4G akıllı telefonunun sahip olduğu özellikler de gün yüzüne çıkarken, telefonun teknik özelliklerinden bahsedecek olursak; Cihazda 6.56 inç büyüklüğe sahip olan 90 Hz yenileme hızı bulunan IPS LCD yapıda ekran bulunuyor. Telefonun arka kamerası 13 MP birincil lense sahip olup ona 2 MP monokrom sensörü eşlik ediyor. Bunun yanında cihazın ön yüzünde ise 8 Megapiksellik lens yer alıyor.

Telefonun ağırlığı 189 Gram olarak ölçülürken 8.39 mm kalınlığı bulunuyor. Telefonda parmak izi tarayıcısı bulunmakta olup, güç düğmesine entegre bir şekilde sunularak kullanıcının güvenliğini sağlıyor. Böylece cihaza sahibi hariç diğer kişiler erişim sağlayamıyor.

Oppo A76 akıllı telefonunda Snapdragon 680 yonga seti yer alıyor. Bunun yanında 6 GB fiziksel RAM kullanan akıllı telefonda 128 GB dahili depolama alanına yer veriliyor. Telefon yazılım tarafında ColorOS 11.1 arayüzünü ve Android 11 işletim sistemini kullanmakta olup, uzun süre boyunca yazılımsal güncellemelerden nasibini alması bekleniyor.

Telefonda 33W şarj desteğine sahip olan 5000 mAh batarya bulunuyor. Telefon %0’dan %100 seviyesine 52 dakika içerisinde şarj olabilme yeteneğine sahip. Ürünün fiyatının ise 215 Dolar olduğu belirlendi. Böylece Oppo A76 modeli iddialı fiyat performans telefonlarından biri olarak öne çıkıyor..

(Visited 16 times, 1 visits today)