Teknoloji markalarından Oppo, A77S ürününü resmen piyasaya sürüyor. Ürüne ilişkin pek çok teknik özellik öğrenilmiş durumda. İşte habere dair ayrıntılar…

Akıllı telefon sektöründe popüler markalardan biri konumunda olan Oppo çalışmalarını sürdürmekte olup şirket yakın zamanda Oppo A77s akıllı telefonunu piyasaya sürecek ve modele ilişkin olarak pek çok teknik özellik bilgisine erişilmiş durumda.

A77S’de bulunan özellikler

Oppo’nun A77s modelinin A77 4G cihazının yeni bir versiyonu olacağını söyleyebiliriz . Gelen bilgiler üründe yonga seti olarak Qualcomm’un Snapdragon 680 yonga setinin yer alacağını göstermektedir. 4G için destek sunmakta olan işlemci, bunun yanında eski Cortex çekirdeklerinin kullanılması ile performansı orta düzeyde yer alıyor.

Oppo A77S akıllı telefonunda depolama alanı olarak 128 GB alan yer almaktadır. Üründe RAM olarak 8 GB belleğe yer verilmektedir. RAM yazılım kullanılmak suretiyle 5 GB’a kadar artırılabilmektedir. Bu da bir avantaj olarak nitelendirilebilir.

Telefonun ekranı Full HD+ çözünürlüğüne sahip olup 6.56 inç büyüklüğünde ekranı bulunmaktadır. 90 Hz tazeleme hızı bulunmakta olan LCD ekran ile gelmekte olan cihazda 8 MP çözünürlüğü bulunmakta olan selfie kamerası yer almaktadır.

Telefonun arka kısmında 50 MP ana lens yer almakta olup ona 2 MP derinlik sensörü eşlik etmektedir. Starry Black ve Sky Blue olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunmakta olan akıllı telefon modeli işletim sistemi olarak Android 12 tabanlı ColorOS 12.1 ile çalışmaktadır. 5000 mAh bataryadan güç almakta olan 33W şarjlı pil kullanan modelin çıkış tarihine ilişkin olarak henüz net bir bilgi bulunmasada Avrupa Birliği , Hindistan ve Tayland yetkilileri tarafından onaylanan bir model olduğunu ve bu bölgelere gelmesinin adeta an meselesi olduğunu söyleyebiliriz. Ürünün nasıl bir satış performansı sergileyeceği hususu da şimdiden büyük merakla beklenmektedir.

(Visited 5 times, 1 visits today)