Akıllı telefon üreticilerinden Huawei, Nova 10 SE modelini Türkiye pazarında satışa sunuyor. Cihaz böylece ülkemizdeki yerini aldı. İşte habere dair tüm detaylar…

Çin merkezli teknoloji şirketlerinden Huawei tarafından üzerinde çalışılan Nova 10 SE akıllı telefonu resmen Türkiye pazarına girdi.

Orta segment Pazar için Nova 10 serisi kapsamında Nova 10 SE modelini sunan Huawei, görüntüsü ile dikkat çeken akıllı telefon modelin Türkiye pazarına getirdi. Ürünün ülkemizde ilgi görüp görmeyeceği hususu oldukça merak ediliyor.

Nova serisinin sahip olduğu tasarım anlayışını devam ettirmekte olan modelde 90 Hz tarama hızı bulunmakta olan OLED panel ekran yer almaktadır. Cihazın ekranının çözünürlüğü Full HD+ olup ekran büyüklüğü 6.67 inçtir. Bu bağlamda ürünün büyük bir ekrana sahip olduğunun altını çizebiliriz.

Snapdragon 680 kullanılıyor

Sekiz çekirdekli Snapdragon 680 yonga setine sahip olan akıllı telefon, 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına sahiptir. Bataryası 66 Watt hızlı şarj desteği sunmakta olan modelde 4500 mAh kapasiteli batarya mevcuttur.  Bu bağlamda ürün batarya performansı konusunda standart bir deneyim sunmaktadır. Kutu içerisinde şarj cihazına da yer verilmekte olan model, yazılımsal olarak EMUI 12 ile kutudan çıkmaktadır. Telefonun renk seçenekleri gri ve siyahtır. Cihazın sahip olduğu özellikler ile genel olarak orta segmente hitap eden bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Kamera Özellikleri

Üç kameraya yer verilen Nova 10 SE akıllı telefonunun ana kamerası 108 MP çözünürlüğündedir. Ona 8 MP ultra geniş açılı ve 2 MP derinlik sensörü eşlik etmektedir. Böylece ürünün üçlü arka kamerası bulunmaktadır. Cihazın ön kısmında ise 16 Megapiksellik tek selfie kamera yer almaktadır. Cihazın ön kamerası ekran üzerinde merkeze konumlandırılmış durumdadır.

Türkiye’de bugün itibariyle listelenmesine rağmen Türkiye fiyatı netlik kazanmamış durumda olan akıllı telefonun fiyatının önümüzdeki günlerde netlik kazanmasını bekliyoruz.

(Visited 13 times, 1 visits today)