OG App isimli uygulama, Play Store ve App Store üzerinde yer almasına karşın kullanıcıları ikilem içerisinde bıraktı. İşte detaylar…

Reklamsız bir Instagram deneyimi sunmayı vadetmesi ile öne çıkan OG App isimli uygulama aslında tüm popüler sosyal medya platformları tek bir mecra içerisinde toplamayı hedeflemektedir. Ancak şu ana kadar sadece Instagram’ı içerisinde barındırmaktadır.

Kuruluşu Un1feed tarafından gerçekleştirilmiş olan OG App uygulaması, Instagram’ın reklamsız mobil sürümü gibi gözüküyor. Ancak bunun yanında bazı ekstra özellikler de sunabiliyor. Ali Partovi tarafından yapılan yatırım ile oluşturulan uygulama hem Play Store hem de App Store üzerinde bulunuyor.

Kullanıcıları İkilemde Bıraktı

OG App uygulaması kullanıcıları tam anlamıyla ikilemde bıraktı çünkü eski tasarıma sahip reklamsız Instagram kullanmak isteyen kullanıcıların sayısı oldukça fazla ancak OG App tam olarak güvenli bir uygulama olarak görülmüyor. Her ne kadar uygulamaya 1 milyon dolarlık büyük bir yatırım yapılmış olsada ve verilerin hiçbirinin saklanmadığı iddia edilsede kullanıcıların verilerin saklanıp saklanmadığı konusunda şüpheleri bulunuyor ve haksız da sayılmazlar. Zira uygulamanın kurucu şirketi henüz çok yeni ve aynı zamanda giriş yaparken hem Google hem de Instagram hesap giriş bilgilerinin talep edilerek sisteme girilmek durumunda olunması kullanıcıların şüphe duyması için yeterli bir durum. Uygulama bunun gerekli olduğunu belirtiyor olsada veriler konusunda ifade edildiği gibi saklanıp saklanmadığı hususunda net bir kanıya varmak şu an mümkün değil. Bu gibi nedenlerle şüpheci yaklaşmakta yarar gözüküyor.

Bu arada OG App sisteminde fotoğraf veya hikaye paylaşımına izin verilmemekte olup, özel gönderi akışı oluşturmak, reels, keşfet gibi sekmeleri gizleyebilmek gibi özellikler sunuluyor. İlerleyen süreçte uygulamaya ek bazı özelliklerin de getirilmesi bekleniyor. Sıradan Instagram modlarından gayet ayrı bir yapıda olan bu uygulamanın kulanım oranlarının daha da artıp artmayacağı merak ediliyor.

(Visited 6 times, 1 visits today)