Bu yazımızda Çin merkezli teknoloji şirketlerinden Oppo’nun Enco X2 akıllı kulaklığını masaya yatırmaktayız. İşte kulaklığa dair ayrıntılar…

Akıllı telefon alanında popüler markalardan biri olan Oppo’nun Enco X2 modeli, stüdyo kalitesinde ses sunmaya odaklanan bir kulaklıktır.

Düşük gecikmeli yüksek çözünürlüklü ses kodeği 4.0 yer alan kulaklık ultra geniş frekansa sahip olan aktif gürültü engelleme çözümüyle donatılan bir modeldir.

Sesleri bozulmadan dengeleyen güçlü bir ses deneyimi sunabilen kulaklık modeli, etkileyici SuperDBEE akustik sistemini sunmak amacıyla Dynaaudio’nun üst düzey stereo teknolojisini kullanmaktadır.

Cihaz dinleme keyfini artırmakta olan pürüzsüz ve doğal bir ses sunabilen ürün,  0.0095 mm inceliğinde olan bas birim ile bir önceki modele nazaran ultra hızlı aktarmalı ve düşük bozulmalı ultrasonik sistem kullanıyor.

Düz diyafram yapıyı korumakta olan ürün, 40 kHz’e kadar ulaşabilen %100 daha geniş bir frekans aralığı sunmakta ve etkili, net ses verebilmek için yüksek çözünürlüklü tiz performansı desteklemekte.

Kulaklığın sahip olduğu üç mikrofonun ikisinde aktif gürültü engelleme desteği bulunan üç çekirdekli çip yer almaktadır. 4000 Hz’e kadar genişleyebilmekte olan ürün aktif gürültü engelleme derinliği değeri olarak 45 db’ye ulaşabiliyor.

Üçlü mikrofon sistemine sahip olan ürün mikrofonu kullanıcının sesini tanımlamak ve aramaları geliştirmek için yapay zekadan yararlanıyor. Cihazda yapay zeka gürültü azaltma algoritması bulunuyor.

Uyarlanabilir aktif gürültü engelleme özellikle kulaklık bulunduğu gürültülü ortam ve kullanım senaryolarına bağlı olarak engellemelerde bulunuyor. Böylece iletişimin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesini yardımcı oluyor.

Kablosuz şarj desteklemekte olan kulaklık yaklaşık 40 saat kadar kullanılabiliyor. 6 saat boyunca müzik dinleyebilmek için 5 dakika boyunca şarj etmeniz yetiyor. Ses aldığı cihazları otomatik olarak değiştirme özelliğine de sahip olan kulaklık modeli, bir arama geldiğinde otomatik olarak telefona bağlanabilme yeteneğine de sahip. Sonuç olarak son derece fazla fonksiyona sahip olan üst düzey bir kulaklık modeli olduğunu ve şık bir tasarımının bulunduğunu söyleyebiliriz.

(Visited 5 times, 1 visits today)