Popüler iki tablet modeli olan Realme Pad X ile Oppo Pad Air arasındaki öne çıkan farklılıklara değinmekteyiz. İşte iki tablet modeline ilişkin ayrıntılar…

Tablet sektörü her ne kadar akıllı telefon pazarındaki kadar canlı olmasada yine de büyük bir kitlesinin olduğu biliniyor. Tablet sektöründe pek çok markanın yeni ürünleri bulunuyor. Realme ve Oppo da bu alanda çalışmalar yapan iki şirket olarak öne çıkıyor ve şu sıralar Pad X ve Oppo Pad Air modelleri konuşuluyor. Peki iki tablet arasında teknik özellikler bakımından ne gibi farklılıklar bulunuyor? Haydi bir bakalım!

Pad X Daha Büyük Ekrana Sahip

Realme’nin Pad X tabletinin ekranı 10.6 inç büyüklüğünde. Oppo Pad Air ise 10.36 inç büyüklüğünde. Böylece Pad X modelinin, Pad Air modeline nazaran biraz daha büyük bir ekranı bulunuyor. Aynı zamanda Pad X modeli 450 nit tepe parlaklığı ile Pad Air modelinin biraz daha önünde yer alıyor.

Yonga Seti

Realme Pad X modelinde Snapdragon 695 5G yonga seti ve GPU olarak Adreno 619 GPU yer alırken Oppo Pad Air cihazında Snapdragon 680 işlemci ve ADreno 610 GPU bulunuyor. Yani Realme Pad X, Pad Air modeline göre daha iyi bir yonga setine sahip. Üstelik Pad X tableti 5G teknolojisini desteklerken Pad Air’in 4G desteği var.

Kamera farklılıkları

Realme Pad x tabletinde yer alan kamera 13 Megapiksel olup birincil geniş açılı vasıfta ve ön yüzünde 8 Megapiksellik ultra geniş açılı çekim yapma yeteneğine sahip olan selfie kamerası bulunuyor. Pad Air tabletinde ise 8 MP ana kamera var ve önünde de 5 Megapiksellik selfie kamerası var.

Pad X batarya konusunda da daha iyi

Realme Pad X modelinin 33W hızlı şarj destekli 8340 mAh bataryası bulunuyor. Pad Air ise 18 W hızlı şarj destekli 7100 mAh bataryaya sahip. Pad X bu yüzden batarya olarak da daha öne çıkıyor. İki ürünün fiyatının da 180 Euro seviyesinde olduğunun altını çizmek gerekirse, teknik özellikler bakımından Pad X cihazının genel olarak daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

(Visited 10 times, 1 visits today)