Daha önce Sony’nin PlayStation konsolları için özel olarak piyasaya sürülen oyunlar artık PC ve mobil cihazlar için de çıkışını gerçekleştiriyor. İşte habere ilişkin ayrıntılar…

Video oyunu dünyasında konsollar ve PC platformu için çok sayıda yapım piyasaya sürüldüğünü biliyoruz. PlayStation için de özel olarak çıkış yapan pek çok video oyunu bulunuyor. Bu zamana kadar konsollar için Days Gone, God of War, Uncharted, Red Dead Redemption, Horizon Zero Dawn gibi pek çok iddialı video oyunu piyasaya sürüldü ve bu oyunların PC platformuna gelmesi yıllar aldı. Yani konsollarda bu oyunlar çok daha erkenden oynanmakta iken PC oyuncuları yıllar sonra bu oyunlara erişmeye başlayabildiler.

CEO Jim Ryan tarafından konsollar için özel olarak gelen video oyunlarına yönelik açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Sony’nin PC ve telefonlar için daha fazla oyun sunacağı ifade edildi. Açıklamalara göre PlayStation platformu için çıkan oyunların %50’lik bir bölümü PlayStation’a özel olarak kalacak olup, diğerleri ise bir süre sonra PC platformuna gelmeye devam edecek. Gran Turismo, Sipder Man, the Last of Us gibi video oyunlarının PlayStation platformuna özel olarak kalmaya devam etmesi beklenirken, God of War, Horizon Zero Dawn v.b. serilerin yeni video oyunları çıktığında da yine PC platformuna gelmeleri bekleniyor.

CEO, tarihsel olarak PlayStation Studios’un zengin hikaye anlatımına ve güzel grafiklere sahip olan tek oyunculu oyun portföyü oluşturma konusunda çok iyi iş çıkardığını ve oyun pazarının dar bölümünde olduklarını , oyunculara bu alanda özel yenilikler sunmaya devam edeceklerini söyledi. Bilindiği gibi PlayStation’ın bu tarzı video oyunu piyasasında genel olarak taktir ediliyor. Yapılan açıklamalar da şirketin bu tarzını sürdüreceğini net olarak gösteriyor.

(Visited 11 times, 1 visits today)