Gelen bilgiler Oppo’nun Reno 8 ve Reno 8 Pro telefonlarının Dünyaya açılacağı yönünde. Cihazlar küresel pazara geliyor.

Oppo’nun Reno 8 ve 8 Pro akıllı telefonları için beklenen küresel tanıtım etkinliği çok akında gerçekleştirilecek. Önümüzdeki günlerde cihazların küresel duyurularının yapılacağı öğrenildi.

Reno 8 serisi Çin dışında ilk kez Hindistan pazarında görücüye çıkacak olup, Reno 8 Pro’da 6nm MariSilicon X Imaging NPU kullanılmakta ve ürün bu fonksiyonuyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda 4K ultra gece modu ile çok net videolar çekmek, canlı renklere ulaşmak mümkün oluyor. Ultra net görüntüleme işlemcisi ile düşük ışık olan yerlerde oldukça iddialı bir yapay zeka performansı ortaya koyabiliyor. İki ürünün sahip olduğu dikkat çekici özelliklerden bir diğeri ise hızlı şarj desteği olup, Reno 8 serisinde 80 Watt hızlı şarj desteğine yer veriliyor. Reno 8 Pro akıllı telefonu Çin’de Reno 8 Pro + ismiyle bilinmekte.

Ülkemizde henüz Reno 7 serisinin de satışa sunulmadığını ve yakın zamanda çıkmasını beklediğimizi belirtleim. Bu yüzden Reno 8 ve Reno 8 Pro modelleri Türkiye pazarına oldukça geç gelebilir.

Reno 8 ve 8 Pro’nun öne çıkan özellikleri

Reno 8 akıllı telefonunun 90 Hz tarama hızına sahip olan Full HD+ çözünürlüğünde AMOLED yapılı 6.43 inç büyüklüğünde ekranı bulunmakta. Akıllı telefon Dimensity 1300 işlemcisiyle çalışmakta. Kamera tarafında ise cihazda 50 MP üçlü kamera yer almakta. Ürünün ön yüzünde ise 32 MP selfie kamerası yer alıyor. Telefon stereo hoparlöre ve ekran altı parmak izi tarayıcısına sahip.

Reno 8 Pro akıllı telefonunun ekranı 6.7 inç büyüklüğünde olup bu bağlamda daha büyük bir ekrana sahip olmasıyla öne çıkıyor. Akıllı telefonda 120 Hz tarama hızına sahip olan AMOLED ekran yer almakta. Telefon gücünü Dimensity 8100 Max işlemcisinden almakta. Arkasında 50 MP ana lense sahip olan üçlü kamera platformu bulunuyor. Kamera biriminin MariSilicon X NPU işlemci birimi desteği de bulunmakta.

(Visited 6 times, 1 visits today)