Çin merkezli popüler teknoloji şirketlerinden Oppo’nun ilk katlanabilir akıllı telefonunu bu sene içerisinde çıkaracağına yönelik bazı gelişmeler bulunuyor. İşte habere ilişkin detaylar…

Son zamanlarda ülkemizde de oldukça faal olan Çin merkezli teknoloji şirketi Oppo , akıllı telefon kategorisindeki çalışmalarına devam etmekte. Şirketin ilk katlanabilir akıllı telefonunu sürmek için çalıştığı bilinmekte olup, böylece diğer markalara katlanabilir telefon alanında da rakip hale gelebilmek istiyor.

Fiyat performans odaklı telefonları ile dikkat çeken şirket, 2021 yılı içerisinde yeni katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya sürme niyetinde. Buna dair yaşanan son gelişmeler bunun 2021 yılı içerisinde gerçekleşeceğini gösteriyor. Ancak ilk katlanabilir akıllı telefonun çok pahalı olması ve stoklarla sınırlı sayıda gelmesi bekleniyor. Bunda çip krizinin de büyük etkisi bulunuyor.
Katlanabilir Oppo telefonunun tasarım konusunda nasıl olacağı da büyük merak konusu olup, buna yönelik gelen bilgilere göre cihaz Galaxy Z Fold serisi ile benzer bir tasarım yapısı kullanacak. Telefonun isminin ise Oppo X olması bekleniyor.

Teknik özellikleri nasıl olacak?

Oppo X ismini alması beklenen katlanabilir telefonun 8 inç büyüklüğünde katlanabilir ekrana sahip olması ve söz konusu ekranın 120 Hz tazeleme hızına sahip olması ve aynı zamanda LTPO teknolojisiyle donatılması bekleniyor. Öte yandan cihazda Sony IMX766 sensörlü 50 MP ana arka kameraya yer verilmesi ve ön kamerasının da 32 MP olması bekleniyor.

Telefonun ilk olarak Çin pazarında tanıtılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Çin pazarının dışına da çıkacağı düşünülüyor olsada buna yönelik olarak henüz elle tutulur bir bilgi bulunmuyor. Oppo’nun büyük rakiplerinden Xiaomi’nin Mi MIX Fold isimli telefonu Çin sınırlarında kalmıştı. Belki Oppo da benzer bir karar alabilir. Daha fazla gelişme için ise biraz daha beklemek gerekiyor.

(Visited 65 times, 1 visits today)