Orta segmentteki en iyi akıllı telefonlara yönelik olarak yeni AnTuTu sıralaması ortaya çıktı. İşte orta segmentin en iyi akıllı telefonları…

Akıllı telefonlar günümüzde oldukça yaygın durumdalar. Hemen hemen herkesin akıllı telefonu bulunuyor ve telefonlar kişilerin bütçelerine göre giriş – orta ve üst segment olarak üçe ayrılıyor. Giriş segmentte en uygun fiyatlı ve buna bağlı olarak daha mütevazi özelliklere sahip olan telefonlar yer alırken orta segmentte adı üzerinde orta karar telefonlar, üst segmentte ise en iyi özelliklere sahip olup en pahalı olan telefonlar bulunuyor. AnTuTu zaman zaman segmentlere özel olarak en iyi telefonların hangileri olduğunu paylaşıyor ve bu sefer de orta segmentin en iyi akıllı telefonlarını paylaştı.

Her ay düzenli bir şekilde en hızlı telefonları yayınlayan AnTuTu, gerçekleştirmiş olduğu performans testleri kapsamında bu sefer de orta segmentteki en iyi telefonlara yönelik olarak duyuru gerçekleştirdi. Buna göre orta segmentte listenin tepesinde Realme GT Master yer alıyor. AnTuTu tarafından yayınlanan sonuçlara göre Realme GT Mastear telefonu 544.803 puan alarak liderliği elde etti. Onu takip eden akıllı telefon ise Xiaomi Mi 11 Lite olup söz konusu model de 540.163 puan aldı. Listenin üçüncü sırasında ise 520.746 puan elde eden Xiaomi Mi 11 Lite 5G akıllı telefonu bulunmakta. Dördüncü sırada Honor 50, beşinci sırada ise Realme 9 Pro+ akıllı telefonları yer alıyor.

Listede yer alan akıllı telefonların çoğunun hali hazırda ülkemizde de satılmakta olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bu arada üst segmente dair de en iyi Android telefonların hangileri olduğu paylaşıldı.

Üst segment listesi:
1. Poco F3
2. Realme GT Neo 2
3. Google Pixel 6

İlk sırada yer alan Poco F3 738.984 puan elde ederken ikinci sırada bulunan GT Neo 2 modeli 736.355 puan alıyor.

(Visited 11 times, 1 visits today)