TikTok platformuna yeni bir özellik eklendi. TikTok kullanıcıları artık avatar ekleyebilecek. İşte habere ilişkin detaylar…

Popüler sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat’te yer alan avatar özelliği sonrasında Instagram platformuna da geldi ve bu sefer de TikTok platformu üzerinde aktif oldu.

TikTok üzerinde kullanıcılarına erişimine açılan avatar özelliği ile daha eğlenceli videolar çekebilmek mümkün olacak. Aynı zamanda kullanıcılar kendilerine özgü avatarlar oluşturabilecek.

Sosyal medya uygulamalarının özellikle son birkaç yıldır birbirlerinde bulunan özellikle taklit ettiği biliniyor. Bu konuda en özgün olan platformun ise Snapchat olduğu biliniyor çünkü pek çok özellik ilk olarak Snapchat üzerinde aktif hale getirilmişti. Şimdi de TikTok züerine entegre edilmiş oldu.

TikTok’ta avatar oluşturmak:

Kullanıcılar kendi avatarlarını oluşturabilmek için efektler kısmına gelmeli ve TikTok avatar yazmalılar. Avatarınızı oluşturacağınız efekti bulmanızın ardından da kendinize benzeyen veya tamamen farklı bir şekle sahip olan avatar oluşturmak içi hamlede bulunabilirsiniz. Avatarınızı oluştururken saç rengini, göz rengini değiştirebilir, ona makyaj yapabilir, süslü görünmesini sağlamak için çeşitli aksesuarlardan yararlanabilirsiniz. Hatta piercing takma gibi bir imkanınız da bulunuyor. İlerleyen süreçte özelleştirme anlamında daha pek çok özelliğin dahil edilmesi bekleniyor.

TikTok üzerinde kullanılabilecek pek çok efekt bulunmakta olup, efektler ile kendinizi olduğunuzdan daha farklı gösterebilme imkanınız da bulunuyor. Avatarınızın sizin mimiklerinizi taklit etmesi de eğlenceli görüntülerin ortaya çıkmasını sağlayabilir.

Avatar özelliği hali hazırda tüm kullanıcıların erişimine açılmış durumda ve özelliğin aktif olmasıyla beraber kullanıcılar tarafından şimdiden yoğun bir ilgi gösterilmiş durumda. İlerleyen süreçte avatar temalı pek çok yeni içeriği TikTok üzerine göreceğiz ve bunun kalıcı bir akım haline gelmesi durumu da söz konusu çünkü bilindiği üzere metaverse alanında da son zamanlarda avatar akımı söz konusu oldu.

(Visited 9 times, 1 visits today)