Google Play Store platforumnda 2022 yılının enleri belli oldu. Buna yönelik olarak uygulamalar ve oyunlar için duyuru yapıldı.

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google’ın sunduğu Play Store sanal mağazası üzerinden pek çok içeriği bulabilmek mümkün olup platform üzerinde hem ücretli hem de ücretsiz olarak çok sayıda içerik yer alıyor. Peki 2022 yılında Play Store üzerinde yer alan içeriklere ne denli ilgi gösterildi?

Play Store üzerinde yılın enleri belli oldu. Buna göre Google için en iyi uygulama Dream by Wombo olurken en iyi oyun Apex Legends Mobile olarak açıklandı. Kullanıcılar için en iyi uygulama BeReal, en iyi oyun ise Apex Legends Mobile olarak gösterildi.

En iyi Google Play Store uygulamalarında eğlence kategorisinde PetStar zirvede yer alırken kişisel gelişim konusunda breathwrk uygulaması birinci oldu. Problem çözmede Plan tParent, işlevsellikte Recover Atheltics, sağlıkta ise The STIGMA App birinci oldu.

Google Play Store’da En İyi Oyunlar (2022)

Yılın en iyi oyunları kategorisinde multiplayer oyunlarda Dislyte en iyi oyun olarak gösterildi.

Spontane aktivite kategorisindeki en iyi oyun Angry Birds Journey oldu.

Mansiyon ödülünün sahibi olan oyunlar Apex Legends Mobile, Catalyst Black, Diablo Immortal, Rocket League Sideswipe yapımları oldu.

Bağımsız yapımlar arasında en başarılı oyunun Dicey Dungeon s olduğu ortaya çıktı. Hikaye örgüsü olarak Papers ilk sırada yer aldı. Tabletler için en iyi oyun olarak Tower of Fantasy yapımı gösterilirken Chromebook modelleri için en iyisinin Roblox olduğu açıklandı.

En fazla satan elektronik kitaplarda liste şu şekilde oldu:

  • Fire & Blood by George R. R. Martin
  • It Ends with Us by Colleen Hoover
  • Fairy Tale by Stephen King
  • I’m Glad My Mom Died by Jennette McCurdy
  • A Court of Thorns and Roses by Sarah J. Maas
(Visited 6 times, 1 visits today)