Teknoloji şirketlerinden Samsung’un katlanabilir akıllı telefon satışlarında büyük bir artış meydana geldi. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Akıllı telefon kategorisinde en popüler markalardan biri konumunda olan Samsung çalışmalarına tam gaz devam etmekte olup şirketin katlanabilir akıllı telefonları Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip için büyük bir ilgi gösteriliyor.

Önceki yılın aynı dönemine nazaran Galaxy Z katlanabilir akıllı telefon serisinde iki katın üzerinden bir artış olduğu açıklandı. Samsung şirketinden yapılan açıklamalara göre Ocak 2022 ile Ekim 2022 arasındaki süreçte Samsung’un kurumsal müşterilere satışını yaptığı katlanabilir akıllı telefon sayısı geçtiğimiz yılın aynı dönemine nazaran %105 oranında muazzam bir artış gösterdi.

2022 yılı tamamlandığında dünya genelinde piyasaya sürülen katlanabilir akıllı telefon sayısının 16 milyon olması bekleniyor. Bu beklenti , bir önceki yıl ile kıyaslandığı zaman %73 oranında artmış gözüküyor. Bu durum katlanabilir akıllı telefonlarının yaygınlaşmasının beklenenden daha hızlı söz konusu olduğu sonucun ortaya koymaktadır. 2023 yılında piyasaya sürülecek katlanabilir akıllı telefon sayısının şimdiden 26 milyonu geçmesi beklenmektedir.

Katlanabilir cihazlar gerek çoklu görev kolaylığı gerek katlanabilir cihazlar için güçlü uygulama optimizasyonu sunuyor olması, gerekse geniş ekranlara sahip olmaları ile kullanıcıların tercih edebileceği cazibe merkezlerinden biri olarak öne çıkmaktadırlar.

Katlanabilir telefonların iş ortamında da kullanılma gibi imkanları oluyor. Örneğin Samsung’un katlanabilir telefonu Z Fold 4, iş amaçlı kullanım için çok ideal olan bir model. Çoklu görevleri başarıyla yerine getirebiliyor. Aynı zamanda cebe kolayca sığabilmesi sayesinde büyük bir pratiklik sağlıyor. Z Fold 4 modelinin sahip olduğu geniş ekran sayesinde geleneksel olan telefonlara nazaran işler daha kolay ve pratik bir şekilde halledilebiliyor. Katlanabilir yapıda olan akıllı telefon satışlarında bu denli artış yaşanmasının temel nedeni olarak da bu gösteriliyor.

(Visited 10 times, 1 visits today)