Poco markasının C40 isimli akıllı telefonunun 16 Haziran günü piyasaya sürülmesi beklenmekteydi ve şirketin Vietnam bölümü cihaza resmiyet kazandırmış oldu. Ürün şimdiden çıktı. İşte habere ilişkin detaylar…

Akıllı telefon alanındaki hamleleriyle dikkat çekmekte olan Poco, C40 isimli akıllı telefonunun resmiyet kazanmasını sağladı. Akıllı telefon bütçe dostu seçeneklerden biri olarak kendisini gösterdi.

Poco C40 akıllı telefonunun aslında 16 Haziran günü piyasaya sürülmesi beklenmekteydi ancak şirketin Vietnam bölümü erken davrandı. Böylece ürüne ilişkin teknik özellikler ve diğer ayrıntılar da netlik kazanmış oldu.

Poco C40 Teknik Özellikleri

Poco’nun C40 akıllı telefonunun HD+ çözünürlüğe sahip olan 60 Hz yenileme hızı bulunmakta olan 6.71 inç büyüklüğünde LCD ekranı mevcut. Telefonun ön kısmında damla çentik tasarım yapısı bulunmakta olup , ürünün ekranı Gorilla Glass koruması ile korunmaktadır.

Yonga seti olarak sekiz çekirdekli JLQ JR510 kullanmakta olan akıllı telefonun arkasında 13 MP ana lens yer almakta olup ona 2 MP derinlik sensörü eşlik ediyor. Böylece telefonun arkasında çift kamera platformu yer alıyor. Ön kısmında ise 5 Megapiksel çözünürlüğe sahip olan bir adet selfie kamerası bulunuyor.

Akıllı telefon batarya olarak 6000 mAh büyüklüğünde batarya kullanmakta olup cihaz 18 watt hızlı şarj desteği sunuyor. Ancak kutudan 10 watt şarj adaptörü ile çıkmakta olan ürün yeşil, sarı ve siyah olarak üç farklı renk seçeneği sunuyor.

Fiyatı ne kadar?

Telefonun fiyatı Vietnam’da 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip olan sürüm için 150 Dolara tekabül etsede global pazarda 177 Dolar dan satışa sunulması bekleniyor. Akıllı telefon 204 Gram ağırlığa sahip. 169.59 x 76.56 x 9.18 mm boyutları bulunmakta olan telefon 4G bağlantısı destekliyor. Ürünün 5G bağlantı desteğinin olmaması uzaktan dezavantaj olarak gözüksede uygun fiyatlı bir telefon olduğunun da unutulmaması gerekiyor.

(Visited 4 times, 1 visits today)