Günümüzün en çok kullanılan oyun sanal mağazalarından biri olan Steam üzerinde haftanın en fazla satan video oyunlarının hangileri olduğuna yönelik olarak açıklama yapıldı. Böylece haftanın en çok satan oyunlarının hangileri olduğu belirlendi. İşte habere ilişkin detaylar…

PC platformunda oyuncuların adeta göz bebeği konumunda olan Steam üzerinde zaman zaman istatistikler paylaşılıyor. Bu sefer de haftanın en çok satan video oyunlarına yönelik olarak açıklama yapıldı. Steam’de haftanın en çok satan video oyunlarının hangileri olduğu resmen belli oldu.

Steam ile ilgili paylaştığı verilerle bilinmekte olan SteamDB platformunda gelen verilere göre Valve’nin el konsolu olan Steam Deck platformu Steam’de en çok satan ürün oldu. Daha önce liderlik koltuğunu hayatta kalma temalı video oyunu olan V Rising’e kaptırmış olan el konsolu, şimdi en çok satan ürün olmayı tekrar başardı. Ancak elbette Steam Deck başlı başına bir oyun olmayıp oyun oynamak için aracılık eden bir cihaz olduğundan ilk sıradaki video oyununun yine hayatta kalma temalı video oyunu V Rising olduğunu söyleyebiliriz.

İkinci en çok satan video oyunu ise Elden Ring olup , onun da son zamanlarda oldukça popüler olan video oyunlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada Steam’in sahibi olan Valve’nin Index VR Kit isimli ürününe de son derece yoğun bir ilginin olduğunu, hatta satış rakamları bakımından en çok satan oyunlardan biri olan Elden Ring’i geride bırakmayı da başarmış olduğunu belirtmek gerekiyor.

En çok satan üçüncü oyun ise Sea of Thieves oldu. Korsancılık temalı eğlenceli bir oyun olan Sea of Thieves, multiplayer odaklı video oyunlarından biri olarak bilinmektedir. Dördüncü sırada ise No Man’s Sky yer almakta olup, onu beşince sırada yer alan It Takes Two takip etmekte.

Steam geçtiğimiz haftanın en çok satanları listesi şöyle;

  • V Rising
  • Elden Ring
  • Sea of Thieves
  • No Man’s Sky
  • It Takes Two
(Visited 5 times, 1 visits today)