Poco markasının M5 serisi resmen Türkiye’ye geldi. Bu kapsamda Poco M5 modeli Türkiye pazarında alıcı beklemeye başladı. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Akıllı telefon alanında çalışmalarına tam gaz devam etmekte olan Poco yeni hamleler sergilemeye devam etmekte olup, bundan bir iki ay kadar önce Hindistan pazarında yeni Poco M5 akıllı telefonlarının piyasaya sürüldüğü biliniyordu. Söz konusu modellerin Türkiye’de de piyasaya sürüleceği de konuşuluyordu ve bu en sonunda gerçekleşmişti. Bu kapsamda Poco markasının M5 serisi Türkiye pazarında da satışa sunuldu.

Poco M5 Özellikleri ve Fiyatı

Yeni Poco M5 akıllı telefonunun ekran özelliklerinden başlayacak olursak; Cihazın ekranı Full HD+ çözünürlüğe sahip olan 90 Hz tarama hızı bulunan 6.58 inç büyüklüğünde yapı sunmaktadır. İşlemci olarak G99 yonga seti kullanmakta olan modelde üçlü arka kamera platformu bulunmaktadır. Cihazdaki kamera platformunda 50 MP ana lense yer verilmekte olup bu ana lenslere 2 MP derinlik lensi ile 2 MP makro lens eşlik etmektedir. Telefonun ön yüzünde ise 8 Megapiksel çözünürlüğü bulunmakta olan bir adet selfie kamerası yer almaktadır.

Akıllı telefon parmak izi tarayıcısına sahiptir ve bataryası 18 Watt şarj desteği sunmakta olan 5000 mAh büyüklüğünde bataryadır. Cihazın fiyatı ise 7.199,00 TL olarak belirlenmiş olup bu sayede piyasaya göre genel anlamda uygun fiyatlı bir model olarak kendisini gösterdiğini söylemek mümkün. Akıllı telefonun nasıl bir satış performansı sergileyeceği de merak konusu olup, özelliklerine bakılırsa tercih edilebilecek seçeneklerden biri olarak öne çıkıyor ancak pek çok kişi marka isminin diğer popüler markalara nazaran daha geri planda olduğunu düşünerek bu ürünü tercih etmek yerine daha popüler markaların ürünlerine yönelebilir gibi gözüküyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Habere dair fikirlerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmından iletebilirsiniz.

(Visited 6 times, 1 visits today)