Yeni yazımızda PUBG Mobile oyununda liyakat puanının ne olduğuna, nasıl liyakat puanı elde edebileceğinize değiniyoruz. İşte detaylar…

Liyakat puanı, PUBG Mobile oyununda yer almakta olan önemli özelliklerden biri olarak kabul etmektedir. Liyakat puanının düşmesi durumu başka kişilerle oyuna girmeyi engellemektedir ve bu sebeple takım arkadaşlarınızla oyuna girme fırsatınız olmamaktadır.

Liyakat puanının yükseltilmesini sağlayacak olan en temel kıstas oyunlarda başarı elde etmektir ve bunun yanında herhangi bir iş birliği ve hile içerisinde bulunmamaktır. Hile yapıldığı tespit edildiği taktirde liyakat puanı üzerinde ciddi bir düşürme yapılması söz konusu olabilmektedir. Bunun yanında maç esnasında takım arkadaşınızı öldürmeniz durumunda da liyakat puanı kaybedersiniz. Dolayısıyla liyakat puanı kazanımı için temiz bir oyun ortaya koymalı ve aynı zamanda başarılı olmalısınız.

Liyakat puanı kazanmanın temel unsuru maçlarda ilk on içerisinde yer almaktır. Bunu sağladığınız taktirde +3 puan elde edersiniz. Bir maçta 10-50. Sırada yer alırsanız +2 puan, 51-100. Sırada yer alırsanız da +1 puan elde edersiniz. Her maçta başarılı bir sıralama elde ettiğiniz taktirde de liyakat puanınızı artırmış olursunuz. PUBG Mobile oyunu, hem hayatta kalma hem de rakipleri öldürme üzerine kurulu bir oyun olduğundan genel olarak bu bağlamda hareket ettiğiniz ve herhangi bir hile de yapmadığınız taktirde başarılı olabilir ve dolayısıyla liyakat puanınızı da artırabilirsiniz.

PUBG Hakkında

PUBG Mobile video oyunu, Steam erken erişimi ile 23 Mart 2017 tarihinde piyasaya sürülmüştür. İlk ana sürümü ise Windows platformunda 20 Aralık 2017’de final sürüm olarak çıkmıştır. Yaklaşık üç ay içerisinde 4 milyonun üzerinde kopya satmayı başarmıştır. Oyunun mobil sürümü ise 9 Şubat 2018 tarihinde ilk olarak Çin’de piyasaya sürülmüştür. Ardından 19 Mart 2018 tarihinde de oyun hem iOS hem de Android platformlarına yönelik olarak ücretsiz bir şekilde yayımlanmış ve zaman içerisinde oyuncuların sevgilisi haline gelmeyi başarmıştır.

(Visited 11 times, 1 visits today)