Razer Kraken serisinden bir kulaklık, 18 yaşındaki gencin evin penceresinden giren kurşundan yara almadan kurtulmasını sağladı.

Çocukların evde kulaklıkla sürekli oyun oynaması veya film izlemesi genel olarak ebeveynlerini rahatsız eden bir husustur. Hatta sadece kulaklık değil, akıllı telefon v.b. teknoloji aletlerin de çocuklar tarafından yaygın olarak kullanıldığına şahit oluyoruz. Ancak zaman zaman bu aletlerin çok ilginç bazı faydalarını da görüyoruz. Bugün de bir gencin kulaklığı sayesinde resmen ölümden kurtulduğu haberi gündemde.

Daha önce pek çok kez Apple Watch, iPhone v.b teknolojik aygıtların insanların hayatını kurtarmasına şahit olduk . Reddit üzerinde bu sefer de bir kulaklığın başıboş bir mermiyi savuşturduğu ortaya çıktı. Söz konusu kulaklık oyunculara özel olarak geliştirilen Razer Kraken marka olup, kulaklığın başıboş bir mermiyi savuşturduğu paylaşıldı. Bir Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan olaya göre genç, kulaklığı ile odada vakit geçirirken evin penceresinden içeriye bir silah mermisi girdi. Gencin hayatına mal olabilecek olan merminin önce camdan sonra da kulaklıktan sektiği, böylece oyuncunun hayatına mal olmadığı ortaya çıktı. Merminin kulaklıktan, , duvardan sektikten sonra yatağa düştüğü paylaşıldı.

Olaya dair fotoğraf paylaşımları da yapıldı. Evin penceresi ve kurşunla delinen Razer Kraken’ın fotoğraflarına yer verildi. Kısa sürede sosyal medya gündemine düşen durum, ilk kez bir hayatın Razer kulaklık ile kurtulduğunu göstermekte.

Kulaklığın sahibi olan genç o sırada kulağında Razer kulaklık olmasa idi 18 yaşında ölü bir çocuk olacağını, belirsiz bir kurşun olduğunu, kendisinin arkadaşlarıyla konuşurken kötü amaçlı birinin kendisini öldürmeye çalıştığını söyledi. Yaşanan ilginç olayla ilgili olarak pek çok kullanıcı olayın gerçek olduğuna inanmadı ve hatta paylaşım yapan kişiden fotoğrafları paylaşması istendi. Ardından paylaşılan fotoğrafta camın kırıldığı ve kulaklığın zarar gördüğü gözüküyor. Aynı zamanda 9 mm çapında olduğu belirtilen merminin sektiği duvardaki iz de belli oluyor.

(Visited 10 times, 1 visits today)