Realme markasının Realme 7 telefonuna ilişkin olarak Android 12 güncellemesi resmen ülkemize ulaştı. Güncelleme ülkemizde indiriliebilir hale geldi. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Türkiye’nin de yer aldığı bazı ülkelerde Realme 7 Android 12 güncellemesi resmen kendisini göstermiş durumda.  Realme 7 akıllı telefonu Kasım 2020’de kendisini göstermişti. Cihaz piyasaya sürüldükten iki yıl sonra Android 12 sürümüne de kavuşmuş oldu.

Yeni yazılım güncellemesi OTA üzerinden dağıtılmakta olup toplam dosya boyutunun 3.55 GB olduğu bilinmektedir. Güncellemenin boyutunun yüksek olduğu göz önüne alındığı zaman indirme işlemi için Wi-Fi bağlantısı kullanılmasını önermekteyiz. Güncellemenin cihazınıza gelip gelmediğini sorgulayabilmek için de Ayarlar menüsünden yararlanabilirsiniz.

Realme 7 Güncellemesinin Sağladığı Fonksiyonlar:

Yayınlanan yazılım güncellemesi 3D simge tasarımı ile simgeleri tamamen yenilemekte olup, ögelerin ayarlanmasından sonra simge tasarımı daha canlı ve üç boyutlu bir hale gelmektedir. Bunun yanında başlık boyutu ile sembol ve metin kontrastı kullanılarak kullanıcılara almış oldukları bilgilerle ilgili önem ve konsantrasyon hissi vermek amacıyla ortaya çıkarılmıştır. Güncelleme tema rengi özelleştirme ve yeni arayüz sunma konusunda da etkili olup, kullanıcıların en sevdikleri renklerden birini seçmesini sağlamakta.

Yayınlanan güncelleme videolarınızı ve resimlerinizi özel olarak paylaşmanıza imkan tanımakta olup yeni bir altyazı birleştirme özelliğiyle de kendisini göstermekte. Güncelleme tüketicilerin uygulamaların gizlilik etkinliklerinin fark etmelerini sağlamakta ve uygulama izninin kullanımını grafiklerle gösterebilmekte. Yani özellikle gizlilik açısından güncellemenin önemli değişiklikler sunmakta olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. Güncellemeyle beraber cihazın performansında güç tüketimi yönünden olumlu yönde bir azalma da meydana geliyor. Genel uygulama başlatma performansı da %10 oranında artırılmakta ve pil ömrü genel olarak %12 seviyesinde yukarıya çekilmektedir. Bu gibi nedenlerden kullanıcıların yayınlanmakta olan yeni yazılım güncellemesini uygulaması önerilmektedir.

(Visited 4 times, 1 visits today)