Bu yazımızda TikTok şifrenizi nasıl sıfırlayabileceğiniz konusuna değiniyor, TikTok şifresi sıfırlamaya ilişkin olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte konuyla ilgili ayrıntılar…

TikTok platformu günümüzün popüler sosyal medya mecralarından biri olup, TikTok üzerinde şifre sıfırlama işlemini uygulayabilirsiniz. TikTok’a bir kez kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınız zaman kendiniz çıkmadığınız taktirde hesabınız da açık kalır ancak telefonu değiştirmek veya hesabını kapatıp açmak isteyen kullanıcılar bunun için şifrelerini girmelidir. Peki TikTok şifresi nasıl sıfırlanmaktadır? Buna aşama aşama değindik.

TikTok Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

İlk olarak uygulamaya girmenizin ardından Kaydol butonuna basınız. Sonra ekrana gelen sayfanın altında bulunmakta olan Giriş Yap kısmına basınız. Telefon, mail, kullanıcı adı kullan seçeneğinin üzerine tıklayınız ve sonrasında e-posta / kullanıcı adı seçeneğine tıklayınız. Şifrenizi mi Unuttunuz butonuna basarak e-posta ve telefonu numarası şifresinin sıfırlamasını yapınız. Mail ve telefon numarasından hangisini seçtiyseniz ona mesaj gelecek olup, gelen mesaj içerisinde yer alan linke tıklayıp şifre sıfırlama işlemini yapabilirsiniz. Şifreyi sıfırlamanızın ardından yeni şifre belirleyebilirsiniz.

 

Profile giriş yaparak sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayınız. Gizlilik ve Ayarlar bölümünü seçip Hesabı Yönet , Şifre seçiniz. Mevcut şifre ile yeni şifre girerek Onay butonuna basınız.

Şifre oluştururken dikkat edilmesi gerekenler:

TikTok şifresinin minimum 8 karakterden oluşması gerekiyor. Pek çok kişi tarafından alınmış  olan şifrelerin seçilmemesi, zor bir şifrenin belirlenmesi ve tekrarlayan karakterlere şifrede yer verilmemesi gerekiyor.

Genel olarak hem farklı hem güçlü bir şifre oluşturabilir ve böylece TikTok hesabınızın daha güvende kalması adına adım atabilirsiniz. Şifre oluştururken aynı zamanda kullanıcı adınıza veya isminize şifre içerisinde yer vermeniz sorun teşkil ederek şifrenizin daha kolay bir şekilde bulunabilmesine neden olacağından isim ve kullanıcı adına yer vermemelisiniz.

(Visited 10 times, 1 visits today)