Realme markasının orta segment için geliştirdiği akıllı telefon modeli olan Realme Q5i telefonunun tanıtımı resmen yapıldı. Böylece telefona ilişkin ayrıntılar belli oldu.

Realme günümüzde daha çok fiyat performans telefonlarıyla öne çıkmakta olan bir marka. Ürettiği telefonlar ile belirli bir kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmış olan Realme, bu prensibi ışığında çalışmalarını sürdürmekte olup şimdi de Realme Q5i akıllı telefonunun tanıtımını yaptı.

Aslında tanıtım etkinliğinin 20 Nisan günü gerçekleşmesi bekleniyordu çünkü Realme 20 Nisan gününü işaret etmişti ancak şirket bugün sürpriz bir şekilde resmi ağızdan sunumunu gerçekleştirmiş oldu. Realme Q5i telefonunun teknik özellikleri böylece ortaya çıktı.

Realme Q5i Özellikleri

Realme’nin Q5i akıllı telefonunun MediaTek Dimensity 810 5G (6 nm); Sekiz çekirdekli yonga seti bulunuyor. Telefonda 33w hızlı şarj destekli 5000 mAh batarya yer alıyor. Cihaz kamera tarafında ise 13 MP ana lens , 2 MP + derinlik lensi ve çift LED flaş destekliyor. Telefonun ön yüzünde ise 8 Megapiksellik kamera bulunuyor. Ürün işletim sistemi olarak ise Android 12 ve Realme kullanıcı arayüzü 3.0 kullanıyor.

Telefon RAM ve depolama alanı tarafında iki farklı seçenek sunuyor. 4 GB RAM + 128 GB depolama alanı ve 6 GB RAM ile 128 GB depolama alanı seçenekleri bulunuyor. 4 GB RAM ve 128 GB depolama bulunan sürümünün fiyatı 188 Dolar olarak belirlenirken diğer sürüme sahip olmak isteyen kullanıcıların 204 Dolar ödemesi gerekiyor.

Telefon ekran tarafında Full HD+ çözünürlüğe ve 90 Hz yenileme hızına sahip olan 6.58 inç büyüklüğünde AMOLED ekran kullanıyor. Kamera olarak pek iddialı olmayan akıllı telefon, Dimensity 810 yonga seti gibi belirleyici özelliklere sahip olmasıyla öne çıkmakta. Ürünün nasıl bir satış performansı sergileyeceği şimdiden oldukça merak ediliyor. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 10 times, 1 visits today)