Teknoloji markalarından Realme giyilebilir cihazı Watch 3 modelinin tanıtımını resmen gerçekleştirdi. Böylece Realem Watch 3 ürününe ilişkin detaylar belirlendi. İşte habere dair ayrıntılar…

Daha çok akıllı telefon kategorisinden tanıdığımız Realme markası, ülkemizde de popüler markalardan biri ve giyilebilir cihazlara yönelik olarak da çalışmalarını sürdürüyor. Bundan kısa süre önce bir etkinlik düzenleyerek pek çok yeni ürününün tanıtımını yapan Realme, etkinlikte Watch 3 isimli yeni akıllı saat modelinin tanıtımını da yaptı.

Hindistan’da düzenlediği AloT etkinliği sırasında tanıttığı Watch 3 akıllı saatinin özelliklerini açıklayan Realme, cihazın iyi bir satış başarısı sergileyeceğine inanıyor. Peki Realme Watch 3 akıllı saati ne gibi teknik özelikler sunuyor?

Watch 3 akıllı saatinin teknik özellikleri

Realme Watch 3 modelinin ilk olarak ekran özelliklerine değinecek olursak akıllı saatin 240 x 286 piksel çözünürlüğe sahip olan 1.8 inç büyüklüğünde ekran ile geldiğini söyleyebiliriz. Bu ekran 500 nit maksimum parlaklık seviyesi değerine çıkabiliyor. Ürünün ekran gövde oranı ise %67.5 olarak ölçüldü. IP68 sertifikası bulunan akıllı saat modeli bu sayede hem toza hem de suya karşı dayanıklı bir yapı sunuyor.

Akıllı saatin 110’un üzerinde spor çeşidi yer alıyor. Kalp atış hızı, uyku takibi, kandaki oksijen seviyesi ölçümü sağlamakta olan akıllı saat modeli, spor yapmayı ve yaptığı sporu takip etmeyi seven kullanıcılar için biçilmiş kaftan. Yüksek hassasiyetli bir mikrofona da sahip olan akıllı saat modelinde 340 mAh büyüklüğünde pil yer almakta. Bluetooth 5.3 desteği yer almakta olan akıllı saatin uzun bir süre yazılım güncellemelerinden de yararlanması bekleniyor.

Ürünün fiyatı yaklaşık 45 Dolara tekabül etmektedir. 2 Ağustos günü resmen satışa çıkarılacak olan akıllı telefonun bağ bağlamda piyasaya sürülmesine sadece birkaç gün kalmış olduğunu söyleyebiliriz. Dileyen kullanıcılar erken erişim ile daha cazip rakamlardan da elde edebilir.

(Visited 3 times, 1 visits today)