Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, 12S Ultra isimli akıllı telefonuna yönelik yeni yazılım güncellemesini paylaştı.

Xiaomi 12S Ultra akıllı telefonuna yönelik yeni yazılım güncellemesi paylaşıldı. Söz konusu yazılım güncellemesi OTA üzerinden yayılmakta. Güncellemenin kodu MIUI 13.0.5.0 olup, telefondaki sorunları gidermeye odaklanıyor.

Yayınlanan yazılım güncellemesinin boyutu 740 MB olup, güncelleme telefonun kablosuz şarj deneyimi üzerinde olumlu yönde etkide bulunuyor. Xiaomi Halkla İlişkiler Departmanı Başkanı Wang Hua çıkan bu güncellemenin cihazın kamera performansını optimize edebilmek noktasında etkili olduğunu ifade ediyor.

Çıkan güncelleme kamera tarafında da gözle görülür iyileştirmeler yapmakta. Cihazda yer alan ana kameranın Sony ile ortaklaşa geliştirilen bir inçlik 50MP IMX989 sensörle donatılmış olduğunu, geniş dinamik aralık, gürültü azaltma, mükemmel ayrıntı gibi özelliklerinin bulunduğunu belirtelim. Toplam üçlü arka kamera modülüne sahip olan cihazın 8K video kaydetme yeteneği bulunuyor. Xiaomi 12S Ultra akıllı telefonu üç yıl boyunca Android güncellemelerinden yararlanacak olan bir telefon olacak ve bu sürenin ana güncellemeler için geçerli olduğunu ifade edelim. Şu an yalnızca Çin pazarında satılmakta olan Xiaomi 12S Ultra modelinin ilerde diğer pazarlara gelip gelmeyeceği konusu da merak ediliyor.

Xiaomi 12S Ultra Teknik Özellikleri

Akıllı telefonun ekranı 6.73 inç büyüklüğünde olup AMOLED yapıda ve 120 Hz tazeleme hızı ile QHD+ çözünürlüğü bulunuyor. Cihazda 8 GB – 12 GB RAM ve 256 GB – 512 GB depolama alanı seçenekleri bulunuyor. Bu tercihe göre fiyat tarafında da değişkenlikler meydana geliyor. Akıllı telefonda 50 Megapiksel ana (OIS ile)+48 Megapiksel geniş+48 Megapiksel periskop kamera (OIS ile) ana kamera platformu yer almakta olup telefondaki en iddialı özelliğin de bu olduğunu söyleyebiliriz. Cihazda batarya olarak ise hızlı şarj desteğine sahip olan 4860 mAh batarya yer almaktadır.

(Visited 12 times, 1 visits today)