Akıllı telefon markalarından Realme’nin ekran altı kameralı bir telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı ve söz konusu telefonu önümüzdeki yıl piyasaya sürmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Akıllı telefon dünyasında son zamanlarda ekran altı kamera akımı başlamış durumda. Ancak şu an tüm markalar bu akıma katılamadı. Söz konusu akımın öncüsü, ZTE Axon 20 5G akıllı telefonu ile ZTE olmuştu. ZTE, söz konusu telefonu duyurarak ekran altı kameralı ilk akıllı telefon piyasaya sürmeyi başarmıştı. ZTE markasını takip edenler ise iki popüler teknoloji şirketi olan Samsung ve Xiaomi olmuştu. Samsung markası Galaxy Z Fold 3, Xiaomi markası ise Mi Mix 4 akıllı telefonuyla ekran altı kameralı telefonları piyasaya sürmüştü. Son gelişmeler ise bu kez bir diğer popüler telefon markası olan Realme’nin ekran altı kameralı akıllı telefon üzerinde çalıştığı yönünde.

Realme markasının üzerinde çalıştığı yeni akıllı telefonun ismine dair şu an için bilgi bulunmazken, sızdırılan bilgilere göre Realme yeni ekran altı kameralı akıllı telefonu için patent başvurusu yaptı. Patent belgelerine göre telefon tam ekran tasarımlı bir aygıt olacak ve kamerası ekran içerisinde olacağı gibi parmak izi tarayıcısı da ekran içerisine gömülü gelecek. Telefonun ses tuşları ise sol kenarında, güç tuşu ise sağ tarafında yer alacak. Arka bölümünde üçlü kamera ünitesine yer verilen akıllı telefonun alt kısmında bir USB-C bağlantı noktası bulunmakta olup SIM kart yuvası da yer alıyor. Üst çerçevesi ise boş olan akıllı telefonda 3.5 mm jaki bulunmamakta.

2022 yılı ekran altı kameralı telefon yılı olabilir

Akıllı telefon kategorisinde her yıl yeni bir teknolojinin çıktığını ve akım haline geldiğini görüyoruz. Artık oldukça yaklaşan 2022 yılında da ekran altı kameralı telefonların iyiden iyiye yaygın hale geleceğini, tamamen akım haline dönüşeceğini görebiliriz.

(Visited 32 times, 1 visits today)