Redmi markası Note 10s telefonuyla ilgili olarak yeni bir güncellemeye yer verdi. Güncelleme pek çok hatayı gidermesiyle öne çıkıyor. İşte habere dair tüm detaylar…

Redmi 10S için MIUI 13 güncellemesi haftalar önce çıkmıştı fakat güncellemenin pek çok hata içerdiğine yönelik raporların ortaya çıkasından sonra Xiaomi güncellemeyi adeta apar topar durdurmuştu ve şimdi de güncellemeyi yeniden başlattı.

Yayınlanan güncelleme MIUI 13.0.2.4 SKLMIXM sürüm numarasını taşımakta olup, Redmi güncelleme notlarında yeni yazılımda daha önce rapor edilmiş olan hataların giderildiğini belirtmekte. Hataların giderilmesine ek olarak Mayıs 2022 Google güvenlik düzeltmelerini de içerisinde barındırmakta olan yazılım güncellemesinin kısa bir süre içerisinde daha geniş kitlelere ulaşması bekleniyor.

Güncellemenin değişiklik günlüğüne değinecek olursak; Yazılım güncellemesi Android 12 tabanlı kararlı MIUI sürümünü sunuyor ve saat, hava durumu ve telefonla ilgili olarak optimizasyon sağlıyor. Bunun yanında uygulamaların doğrudan kenar çubuğundan kayan pencereler olarak açılabilmesini sağlayan güncelleme genel olarak daha güvenli ve modern bir kullanım sağlamakta. Yazılım güncellemesinin hava durumu, saat ve telefon için gelişmiş erişilebilirlik desteği de bulunuyor.

Telefon hali hazırda ülkemizde 64 GB depolama alanı ve 128 GB depolama alanı seçenekleri sunmakta. Cihazın fiyatları şu an ülkemizde ortalama 4.750 TL seviyesinde.

Note10 özellikleri

Akıllı telefonun temel özelliklerine değinecek olursak ;Telefonda 6.43 inç ekran büyüklüğüne sahip olan Full HD+ çözünürlüklü ekran bulunuyor. Cihazın ekranı 60 Hz AMOLED panel desteğine sahip. 64 megapiksel ana kameralı dört arka kameraya yer verilen telefona ilişkin diğer üç kamera ise 8 megapiksel 118 derece ultra geniş açılı, 2 megapiksel derinlik ve 2 megapiksel makro yapı sunuyor. Ön kısmında bulunan kameraysa 13 Megapiksel çözünürlüğünde çekim yapıyor. Habere ilişkin yorumlarınızı hemen aşağıdaki bölümden bizlerle paylaşabilirsiniz.

(Visited 23 times, 1 visits today)